1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryuma Soda ?

Başlığı 'Forum Arşivi' kategorisinde fth-94 tarafından 13 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Merhaba,

Bir arkadaşın akvaryumunu incelerken akvaryumuna uyguladığı işlemleri okurken birşey dikkatimi çekti. Haftada 1 kere soda ve çay döküyormuş akvaryumuna. Araştırdım elde ettiğim kanılar ise soda dökülüyor. Fakat gazının tamamen alınmış olması gerekiyormuş. Sodanın içerisindeki minerallerin akvaryuma gerektiğini yazmışlar. Bu doğrumudur ? Aramızda böyle bir işlem yapan varmı ? Çayla ilgili bir bilgiye ulaşamadım. Merak ettiğim ise çay akvaryuma dökülürmü ? Tam anlayamadımda ''haftada bir çay ilavesi'' yazmış. Kuru çaymı demlenmiş çaymı anlamadım :F

2. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryuma Soda ?

Balıklar kafayı buluyorlardır smiley18.gif smiley18.gif super:gif

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryuma Soda ?

Rakımı bu haha: :F

4. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryuma Soda ?

Balıkların gazını alıyordur adam smiley18.gif super:gif super:gif

5. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Akvaryuma Soda ?

Tamamen akvaryum mitidir, sodanın içindeki mineral normal musluktaki sudada var :) ben co2 için gazını almadan kullanıyordum eskiden ama artık kullanmıyorum.

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryuma Soda ?

Peki bu çay meselesi nedir ?

7. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Akvaryuma Soda ?

Sodanın gazını almak...Yazılıyor çiziyor ama kimse söylemiyor ne kadar düşürür pH'ı. Bende kullandım zamanında hatta uzunca bir konuda tartışıldı, yazdım, kimyasal hesaplamalar yapıldı mantıklı ya da mantıksız..
    En sonunda hazmı kolaylaştıracağına karar verdim. :F :F

Çay kullanımı ise bence son derece güzel ve özel bir konu. Uygulama fırsatım olmadı ama uygulayanların üst düzeyde verim aldığını okudum...

8. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece
    Akvaryuma Soda ?

Çayda kullandım ramirezim, keyhol ve bolivian ram lerim için suyu yumuşatmak amaçlıydı odukça başarılı oldu ara ara kullanıyorum, ama bir seferinde abartıp suyu kapkara yaptıktan sonra azalttım.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Akvaryuma Soda ?

http://www.akvaryumportali.com/forum/empty-t347.0.html

Bu konuyla alakalı merak ettiğiniz soruların cevabını ve almak istediğiniz cevapların sorularını yukardaki başlıktan sorabilirsiniz. Aynı içeriği taşıyan ikinci bir konuya gerek olmadığından müsadenizle konuyu kilitliyorum.

Saygılar.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş