1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryuma Yeni Başladım bir kaç soru

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde frends28 tarafından 15 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

1. frends28

frends28

İsim:
    fatih kaya
    Öncelikle foruma yeni üye oldum, herkese selamlarımı iletiyorum.

70x50x50 ebatında akvaryum yaptırdım içine 5 tane natteri türü piranha aldım yavrular bu arada 7-8 aylıkmış boyları 7cm civarında tabi bunlar hakkında fazla araştırma yapmadan kendi kafama göre tasarladım herşeyi.

1-Natteri piranha için akvaryum ölçüsü iyimidir.
    2-Kum yerine ufak ve beyaz çakıl taşı doldurdum
    3-dış motor pek anlamam ama jebo 825 marka
    4-Hava motoru
    5-Akvaryum çok sade şekilde hiçbir süs kaya vs...koymadım
    6-Birde foruma balıkların resmini eklesem gerçek natterimi açıklarmısınız.

Lütfen burada doğru ve yanlışlarım varsa önerileriniz yazarsanız sevinirim.bu konuda çok acemiyim.

Şimdiden teşekkür eder herkese saygılarımı sunarım

2. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: akvaryuma yeni başladım bir kaç soru

Akvaryumun yaklaşık 170litre.Natteri beslemek Büyük bir akvaryum gerektirir.Sizin Akvaryum ölçünüz az birde kum,kaya,ağaç kökleri koyunca alan iyice daralacaktır.Bunları koymazsak natteriler çok stresli olacaktır.Natteriler kötü koşullarada dayanabilir ama en doğrusu fazla hacimli bol dekorlu bir akvaryum.Akvaryumunuzu büyütme imkanınız varsa büyütün derim.Filtrasyon için jebo825 şimdilik yeterli olur zaten natteriler sık sık su değişimi isterler.Su değişimi yaparken dip temizliğide yaparsanız filtrasyon yeterli olur.

3. frends28

frends28

İsim:
    fatih kaya

cevap için teşekkür ederim arkadaşım

peki önereceğin akvaryum ölçüleri ne kadar olmalı veya 5 tane natterinin bu akvaryumda yaşama şekli ne olur...

4. frends28

frends28

İsim:
    fatih kaya

Akvaryumdan görüntüler biraz bulanık olduğu için su bu kadar netlikle çekebildim...
    kum ilavesi yaptığım için...

5. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Resimler açılmıyor.Başka bir siteden yükleyin.300litre hacim 6 natteri için yeterli olur.Birde kesinlikle balıkları aç bırakmayın aç bıraktığınız takdirde aralarındaki en güçsüz natteriyi yerler.:)

6. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Piranhalar birçok avrupa ülkesinde ve amerikada akvaryumda beslenmesi yasaklanmış, satışı yasaklanmış bir türdür. Ama benimde gözüme hoş gözüküyor onların vahşiliği büyük bir akvaryum. Ben piranha beslersem tonluk bir akvaryum düşünebilirdim. Güzel bir sump, iyi bir kule, bol kök, birkaç kök geniş yapraklı bitki, tabanda kum olarak ince kahverengiye çalan bataklığı andıracak bir kum, loş ışık ve 10-15 yavru piranha ile başlardım. Kendim yetiştirmek renklerini ve doğru diyetlerini ayarlamak daha sağlıklı olurdu. Önlemini aldıktan sonra dikkat ettikten sonra piranha bence sorun çıkartmayacak görselliğe sahip bir balıktır. Ama doğal ortamını sağlamak için elimizden geldiğini yapalım.

7. frends28

frends28

İsim:
    fatih kaya

Cevaplar için teşekkürler, ileride daha büyük akvaryuma geçeceğim. Yalnız piranhalarımın yanına çöpcü balığı koysam yaşar mı yoksa yem mi olur?

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Piranha balıklarının türü önemli bunda, bazı türleri hiç dokunmaz, Paku pirana türü barışçıl nispeten ama nattari ile olmaz sanırım.

9. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
    Cevap: Akvaryuma Yeni Başladım bir kaç soru

Natterinin yanında başka tür uygun değil yem olması çok büyük ihitmal.Natteriler kendi türün bile yiyebiliyorlar çöpçüyü her türlü yer.:D

10. frends28

frends28

İsim:
    fatih kaya
    Cevap: Akvaryuma Yeni Başladım bir kaç soru

balıklardan fotolar önceki yüklediğim resimler gözükmüyor dedikleri için yükledim...

Sayfayı Paylaş