1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryuma Yeni Balık Eklemek Yardım!!!

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde akvarist-58 tarafından 4 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. akvarist-58

akvarist-58

İsim:
    Mithat K.
    Ben yaklaşık 2,5 ay önce akvaryum hobisine başladım.İlk Fanusla japon balığı bakmaya başladım.Sonra 11 litrelik bir akvaryum aldım içine üç balığı koydum ve bir tanede vatoz aldım.Vatoz 2 gün yaşadı ve öldü.Bende gittim bir çöpçü ve birtane daha japon aldım ve Bunları akvaryuma ekledim.Ekledim gayet iyi yaşıyorlardı, iki gün sonra öldüler.Şimdi 2 japon balığım var biri teleskop biride normal gayet iyi yaşıyorlar ama yeni balık eklemekten korkuyorum akvaryumu en kısa zamanda büyütücem.Bu akvaryuma zaten balık koymayacağımda akvaryumu büyütünce koyacağım,

Sorum Akvaryuma balık nasıl koyulur,tuz banyosu yaptırmak gereklimidir?
    ve tuz banyosu nasıl yaptırılır?

2. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    akvarist-58 bunu beğendi.
  3. akvarist-58

akvarist-58

İsim:
    Mithat K.
    Çok teşekkür ederim,çok faydası oldu,birdaha balık eklerken bunları göz önünde bulunduracağım.
    Bir sorum daha olacak Akvaryuma kaya tuzu eklemenin faydası varmıdır ve akvaryuma haftada kaç kere kaya tuzu eklenmelidir? Bide Balıklara haftada kaç kez ıspanak vb. yeşillik verilmelidir,Ispanak verince kuru yem veriyimmi?Teşekkürler...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Eğer sağlıklı balık satın alırsanız tuz banyosu yaptırmanıza gerek yok. Bunlar daha büyük sorunlar çıkarır. Zaten o hacimlerde japon balığı olmaz. Sağlıklı ortam hazırlayıp sağlıklı balıklar satın alın ve normal suya alıştırarak ekleyin balıkları.

5. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Arkadaşlar,gerekli açıklamayı yapmış.İlave olarak,yeni kurulmuş tanka vatoz eklemek o balığı ölüme terketmektir.
    Vatozun ana besini yosundur,yosun oluşumuda 1_2 ayı bulur.

6. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    11 litre hacim cok az. Bence baliga yapacaginiz masrafi akvaryuma yapiniz. Japon icin en az 50 litre alirsaniz hem ölüm de olmaz...... Cep mesaj.

7. akvarist-58

akvarist-58

İsim:
    Mithat K.
    Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.

--- Ekleme; ---

Ailemi ikna edebilirsem en kısa zamanda en az 100 cmlik bir akvaryum alıcam.

--- Ekleme; ---

Sağlıklı balıklara kaya tuzunun zararı olurmu?Bunu sormamın nedeni 1 saat önce bir tatlı kaşığı kaya tuzu eklemiş olmam.Kaya tuzunun zararı olurmu?Bir yerde japon balıklarıyla ilgili bilgi okumuştum kaya tuzu sudaki minerali zenginleştiriyor,parazitleri flan öldürüyor yazıyodu bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum.Teşekkürler :temel:

8. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Sağlıklı bir akvaryuma hiç bir katkı maddesi yada tuz eklemenize kesinlikle gerek yok.. Tankı tamamen sterilize ettiğine ben inanmıyorum.. Tuzun bir faydası yeni tank kurulumunda biyolojik dengesi oturmamış akvaryuma eklenen balıkların nitritten zarar görmemesi içindir. Yoksa öyle sistematik olarak tuz eklenmesine kesinlikle gerek yok.. Çorba tarifi gibi tavsiyeler oluyor kimi zaman yani anlam veremiyorum.. Tuzun etkisini görmek için zamanında bitkili tankımda denemiştim canım bitkilerim mutanta dönmüştü. Karantina tankına ayırdığınız balıklarınızda kullanabilirsiniz ona sözüm yok ama ana tankta kullanmanızada gerek yok. Biyolojik döngünün oturmasını bekleyin , tankınızı çok kurculamayın yeter.

9. akvarist-58

akvarist-58

İsim:
    Mithat K.
    Teşekkür ederimi,tanka daha tuz eklemem. Bilgiler için saolun...

Sayfayı Paylaş