1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumda büyük bir değişiklik

Başlığı 'Tür ve Cinsiyet Belirleme Portalı' kategorisinde CAYİT tarafından 13 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Merhabalar arkadaşlar akvaryumumda agresif balıklar vardı,bu agresif balıkları akvaryumdan çıkardım sebebi ise sarı prensesden yavru alabilmekti.Şuan akvaryumda sarı prenses ile yunus cikleti bulunmaktadır.Akvaryumda sadece kafama takılan erkek sarı prenses siyahlaşmasıdır bunun nedeni nedir bulamadım yardımcı olurmusunuz.

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Sarı prenseslerde çiftleşme öncesi erkeklerin ağız bölgesi siyahlaşır. Bu iyiye işarettir. Yakında baskın erkeğiniz zorlada olsa bir dişiyi yuvasına sokacaktır. Agresif balıkları çıkarmanızda güzel olmuş.

3. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Silis kum yok diye balık dogurmazmı ? Akvaryum taş silis kumdan az bişey büyük bu balıgın dogurmasına bir engel olabilirmi ?

4. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Sarı prensesler toprağı eşelemeyi severler bende silis kumun onları daha rahat ettirdiklerini duydum ve şahsen de rahat edeceklerdir.

5. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Doğuş Bey'e katılıyorum.Sarı prensesler kum ile oynamayı seven balıklar.Bu yüzden silis kum olunca rahat ederler.

6. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Silis kum yok diye balık dogurmazmı ?

7. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Cayit Bey ;

Sarı prensesler doğurmaz yumurtlar.

Silis kum olmayınca doğurmaz diye birşey demedik.Sarı prensesler kumla oynamayı çok sevdiklerinden dolayı silis kum onları rahatlatır neşelendirir.Üremede olumlu etkisi olur mu derseniz yuva için kumu kazmak istediklerinde silis kumu daha rahat kazabilirler.Bu yüzden üremelerinde olumlu etkisi olduğunu söyleyebiliriz.Yanlış hatırlamıyorsam size açtığınız bir konuda kumu değiştirmeniz yönünde uyarılarım hatta bir kişiyle daha uyarılarımız oldu.Siz kumunuzdan memnun olduğunuzu söylemiştiniz.Dediğimiz şimdi çıktı.

Kısacası üremezler diyemeyiz ancak silis kum üremelerini olumlu etkileyebilir.

turqer ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  8. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Anlıyorum ben internette araştırmalarım sonucunda bir sorun olmaz dediler vede büyük taşta ağzına yumurta almışlar.Peki kusturma yönteminde yavru cıkmıyormu yoksa balıgın agzındamı yumurta çatlıyor.

9. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Sorunuzu tam olarak anlayamadım ancak anladığım kadarı ile yardım etmek isterim.

Silis kum üremelerini olumlu etkiler sanırım burada net olarak anlayamadınız.Yani silis kum olmayınca taş olunca üremezler değil ürerler.Ancak silis kumda yuva yapımı balıklar açısından daha keyifli ve rahat olur.

Kusturma derken sanırım balığın kendi atmasından bahsetmiyorsunuz.Balık yumurtayı ağzına alır ve kuluçka yapar.22 gün sonunda yavrular yumurtadan çıkmış kesesi kaybolmuş şekilde anne balık tarafından salınır.Yani yumurta annenin ağzında çatlar.Eğer siz kusturursanız 15-16 günden sonrasını bekleyin.Keseleri kaybolmuş olur.

CAYİT ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  10. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Akvaryumumdakı taş bu şekil resimde gördügünüz gibi

11. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
  12. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Sadece renk farkı var bu örnek gösterimdi.

13. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Benim bir sorum daha olcak bu bir tane sarı prenses var dişi hani yavru aldıgı bölge şişer ya orda bi beyazlık var.Bir de dişi sarı prenses tuhaflaştı iyice hareketsizleşti iyice kayalıklara felen kaçıor + yem attıgım zaman gelior sadedece.

14. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cayit dişi balığın yavru aldığı bölge derken nereyi kastediyorsun ?

15. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Hani balık agzına aldıgı yumurtların oldugu yer var ya.orasında bi beyazlık var çözemedim.

16. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Cayit Bey resim olmadan yardım etmemiz zor...

17. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    Çenesinde beyazlık var,nokta gibi.

18. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cayit bence Güven kardeşimin dediklerini harfiyen uygula. Nokta ile olacak iş değil bu. Bir dişinin olması o dişinin yumurta tutacağı anlamına gelmez. Zaten büyük dişi diye lanse ediyorsun ne bilelim anneannem yaşında olup menopoza gireli 20 yıl olmadığını ? :F

Ağzı dolu bir dişi bariz belli eder kendini, fotoğrafları gördün Güven kardeşin avatarı bile ağzı dolu dişi şu anda. Bir fotoğraf eklersen daha iyi durumu çözeriz. Çok üretmek istiyorsan erkek balıklar yanına daha fazla sayıda dişi eklemelisin.

cirol bunu beğendi.
  19. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    4 tane dişi 2 tane erkek var 1 erkege 2 dişi düşüyor ne kadar iyi değilmi

20. CAYİT

CAYİT

İsim:
    CAYİT
    erkek balık kayanın ordan ayrılmıyor büyük dişi ise onla birlikte ama icraat yok, ufaklar sp ise erkek ile dişi döngüsel hareketler yapıyor gelcek işallah yarın kayalarımda gelıyor.

Sayfayı Paylaş