1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumda Balık Sayısı

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde sefa tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. sefa

sefa

İsim:
    sefa kucuk
    Ciklet balığı besliyorum. Akvaryum ölçülerim 110'' 60 '' 55 dir. En fazla kaç tane balık koymalıyım? Karışık ciklet besliyorum...

2. ErenTmz

ErenTmz

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Eren Temiz
    Ciklet derken? 100 lerce ciklet var.

3. sefa

sefa

İsim:
    sefa kucuk
    Yani karışık ciklet, mesela yunus, sarı prenses, papağan filan gibilerinden.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sadece ölçüler kıstas alınmaz, filtrasyon şekli ve gücü ile su değişim süresi yanında ilgi alaka da kıstastır. Normal şartlarda 10 adet balık sağlıklı bakılabilir.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Benim 400 litrelik tankım da filtre sistemi çok güçlüydü, hava oranı çok iyiydi. En büyük boy anaçlardan diyebileceğimiz malawi çikletlerinden çok sağlıklı 30-35 arası bir balık sayım vardı. Ama iki saatlik fazla süre değil, elektrik kesintisinde yarısı havasızlıktan dışarı atlamış, diğer yarısı ya tankın içinde ölmüş yada can çekişiyordu. 5 balık kurtarabildim. Benim size tavsiyem 10-15 adet balık sayısını geçmeyin sağlıklı büyüsünler ve önlem olarak hiç yoksa 10 liralık bir pilli hava motoru edinin. Kesinlikle tank büyük diye balık sayısını abartmayın.

Montimahir ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  6. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Uygun bir filtrasyon ve havalandırma ile 15 adet balık besleyebilirsiniz. Tavsiyem 2 tür olarak 1 erkek 5 dişi yada 3 tür olarak 1 erkek 4 dişi koloni yapmanız. Türleri şeçerken davranış ve beslenme biçimlerine dikkat ediniz.

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  7. sefa

sefa

İsim:
    sefa kucuk
    Tşk. Ederim 1000 lik dısfilitre kullanıyorum bir adet icfilitrem var 3 günde bir su degişimi yapıyorum 17 adet balıgım var peki büyümelerinde herhangi bir sıkıntı olurmu?

8. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Haftada 1 %20 kadar su değişimi yaparsanız daha iyi olur. Balıklarınız hangi tür?

9. sefa

sefa

İsim:
    sefa kucuk
    Balıklarım yunus, sarı pırenses, papagan, ahlı, mavi prenses,beyaz prenses, hepsi cift olarak varlar.

10. Sky2007

Sky2007

Yer:
    Konya
    İsim:
    Mustafa Sırlı
    Yalnız bunlar çift balığı değildir. 1 erkek 4 dişi olarak beslemeniz gerekir.

11. sefa

sefa

İsim:
    sefa kucuk
    Yunusla, sarı prensesler 3 dışı 1 erkek dıgerlerı tek tek ben gorsel olması ıcın yaptım farklı farklı..

Sayfayı Paylaş