1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumda Balıklarım Hasta

Başlığı 'Tatlı Su Hastalık Tedavi Portalı' kategorisinde populixsgirl tarafından 20 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. populixsgirl

populixsgirl

Ben birşey sormak istiyorum bu son bir haftadır balıklarımın pulları dökülüyor yemek yemiyorlar, bir balığım öldü nedenini anlamadım.Yenı balık aldım teleskop balıgı. 2 tane daha 3. gün önce ama hemen derıleri dökulmeye başladı ilaç verıyorum vitamin veriyorm ama kurtaramıyorum. Bır tanesi şuan çok kötu durumda balıklarımın yasamasını ıstıyorum lütfen yardım edin ....

----------------------
    M.D.1

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryum şartlarınız nedir, balık boyutları, filtre sistemi, kullandığım dediğiniz ilaçlar nelerdir. Lütfen daha geniş bilgi verin. Akvaryumunuzun hacimleri su kalitesi yönünden çok önemli. Su kaynaklı olabilir. Daha geniş bilgi vermeniz gerek. Geçmiş olsun.

3. populixsgirl

populixsgirl

50 litre akvaryum. Aslında herşey babamın zebra child gibi bir balık getirmesiyle başladı ondan sonra bir balıgım hastalandı ve öldü şuan 2 tane teleskop balıgım var yeni aldım ama aldıgım günden sonra onlar da ölen balıgım gıbı hastalandılar. Balıgı aldığım yer ısı deep lise diye bir ilaç verdi. Birisi vitamin birisi ilaç ilacın markasıda aynı ustunde DEEPDEZOPUR yazıyor(dezenfektan falan yazıyor) 15 gunde bır kullan yazmış üstüne ben reçetesine bakarak kullandım. Akvaryum sıcaklığı şuan 24 derece. Hastalanan balıgım şuan öldü ne yapmam gerektiğini hala anlamadım yorumunuz için de teşekkür ederim.

-------------------
    M.D.2

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryum suyunuzda sorun var muhtemelen. Yeni gelen balıklar su şartlarını kabul etmiyorsa müdahaleye ordan başlamak gerek. Akvaryuma ilk etapta %30-40 oranında bir su değişimi yapın. Akvaryumdaki balıkları gözlemleyin ve duruma göre 3 gün sonra bir % 20 su değişimi daha yapın bence. Size verilen ilacı kullanmayın. Akvaryuma aşırı yemleme yapmayın bu dönemde. Isıyı 27-28 cıvarına çekerseniz balıkların bağışıklık sistemini tetiklersiniz iyi olur. Çok fazla yükseltmeyin japon balıkları bir noktadan sonrasında rahatsız olur. Düzelme görmenizi umarım. Yem alıyorlar mı bilemiyorum ama balıklarınıza ilk önce çok küçük parçalarda sarımsak verin deneme amaçlı yerlerse vermeye devam edin. Akvaryum ışıklarını yakmayın bir müddet.

Geçmiş olsun...

5. populixsgirl

populixsgirl

Teleskop balıkalrım öldü dediğiniz herşeyi yaptım ama kurtaramadım :( çok güzellerdi
    yardımalrınız için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş