1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumda Işık

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Erman_GÜNDOĞDU tarafından 14 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu
    Akşamları ışığı açmaya gerek var mı? Balıklara bir faydası var mı? Bu konu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? Akvaryum bilgilerim imzamda var.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryumda Işık

Akşamları ışığı yakmanın balıklara faydası yoktur. Aslında uzun bir konudur çünkü günlük tek periyot olarak beslenen balıklarda ışığın geç saatlere kadar yanması yediklerini çabuk tüketmeleri, eritmeleri neticesinde normalden zayıf olurlar. Doğaya uygun bir aydınlatma en güzelidir.

3. METİN SUVAR

METİN SUVAR

İsim:
    METİN SUVAR

Temel abi gerçekten uzun zamandır sormak istediğim bir konuya değinilmiş madem, bende sormak istediğİmi yazayım.Balıklar zaten gündüzler gün ışığı alıyorlar,akşam eve döndüğümde ise hava kararmış oluyor.Akvaryumun ışığını açtığım zaman sanki balıklar karanlıkta strese girmiş gibi görünüyorlar.Özellikle kribensisler ve iş yerindeki sp.ve yunuslarda aynı şekilde strese girmiş gibi görünüyorlar.Şimdiye kadar geceler ışığı hep açık bırakıyorum,ama birde bilindiği üzere balıklarda doğum işlemi karanlıkta daha sağlıklı oluyor.
    Şimdi gelelim soruya ben akşamlar ışığı yakayım mı ?

4. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Ben ışığı misafirlere akvaryumumu göstermek için kullanıyorum sadece.Demek bir faydası yokmuş teşekkürler.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akşamları ışığı yakmanın üremeye filan faydası olacağını sanmıyorum. Işıklar normal periyotlarda yanabilir ve onlar bu zaman dilimi içinde üreme faliyetlerine devam eder. Akvaryum aydınlatması bitki veya tuzlu mercanları dışında sadece balık olduğunda gereksizdir demek yanlış olur. Onlarında güzelliğini alabilmek için doğru aydınlatma gerekir.

6. Erman_GÜNDOĞDU

Erman_GÜNDOĞDU

İsim:
    Erman Gündoğdu

Peki abi önerebiliceğiniz bir ışık rengi var mı?

Sayfayı Paylaş