1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumda Led Aydınlatmaya Yeni Bir Deneme Daha

Başlığı 'Kendin Yap-Kendiniz DIY Yapabilirsiniz' kategorisinde halilkocan tarafından 23 Ekim 2011 başlatılmıştır.

1. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Selamlar portal ailesi;

Geçenlerde kıyıda köşede kalan bir dizi led elime geçmişti zamanında bir iş yerine gizli ışık bandı olarak uygulamıştım bu ledleri.

Gelelim ledlere.

Bunlar 3 erli guruplardan oluşan IP65 denilen izalasyona sahip yani su içinde bile kullanabilirsiniz.
    Ve 12 dc ile çalışıyor ne kadar uzun olduğu önemli değil.

Ben bunları benim derme çatma armatürüme diğer florasanlar gelene kadar idareten yaptım uygulama şeklimde bu şekilde.

Elektrik için güçkaynağı bulamadığım için geçici adaptör ile besleyerek sizlere fotoğrafladım ama ışık gücü bek tatmin edici olmadı ama ancak ışıkların yanarken kedemeli yanması ve sönmesinde gün batımı ve gün doğumu efekti vermek için kulanılabilir.

Bu arada unutmadan ledler gözle renk sıcaklığına göre tahminimce 12000 kelvin veya üzeri.

Buda sadece 2 adet t5 ışığı ledler t5 ler ile yandığında pek bir fark yok.

2. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Cevap: Akvaryumda Led Aydınlatmaya Yeni Bir Deneme Daha

İlginç olmuş. Şu aşamada çok fazla yakmayın bence, yosun yapabilir. Bir de ışık gücü tam oturunca bakmak lazım.

halilkocan bunu beğendi.
  3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Ellerine sağlık Halil, seni tutana helal olsun valla. Maşallah fabrika gibi süper konular üretiyor, görsel destekliyor ve her birinde mesajlar veriyorsun.:nazar:

Bu arada diatom dağılıyor.temel2:

brkfrt ve halilkocan bunu beğendi.
  4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Halil abi ellerine sağlık. Bunu kullanan bir arkadaşı görmüştüm modül led olarak geçiyor isimleri. 3'lü 4'lü ve 5'lileri mevcut benim gördüğüm kadarıyla.

halilkocan bunu beğendi.
  5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Halil bu çalışmanın sonuçları ne alemde? Kullanıyor musun hala? Akvaryumda alg sorunu vb vardı bu ledlere bağlıyor musun?

Sayfayı Paylaş