1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumda plastik yapay bitki zararlımıdır?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Bahadır tarafından 24 Aralık 2011 başlatılmıştır.

1. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci
    Selam arkadaşlar. benim basit bir sorum olacak. akvaryumumda şu şekilde bir dekor hakim.
    1- Hava çıkışlı olan su değirmeni
    2- Porselenden Kız Kulesi
    3- Porselenden gemi
    4- Silikon fosforlu yapay bitki 3 adet

forumu gezdiğimde akvarist arkadaşların çoğu bu tarz dekorların cichild akvaryumu için zararlı oldunu söylemiş. Lütfen bana detaylı bir bilgi verebilirmisiniz. Teşekkür ederim..

2. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki
    Cevap: Akvaryumda plastik yapay bitki zararlımıdır?

Evet plastik bitkiler suya salınım yaptığından ve salınım riski olduğundan zararlıdır ancak porselen hakkında bir fikrim yok.Bence plastik içeren süsleri çıkarmalısınız.Zaten cichled akvaryumunun doğasına aykırı plastik ve yapay maddeler.Bolca kayalık alanlar yaratarak daha iyi sonuca ulaşırsınız.Unutmayın biz akvaryumu kendimiz ve evimiz için süs olsun diye değil,balıkları rahat ettirip,onların kendilerini doğal ortamda sanmalarını sağlamalıyız.Kısacası doğayı taklit etmeliyiz.

Sağlıklı Balıklar.

3. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

teşekkürler Yunus usta.. vallahi hemen çıkarıyorum. porselenler dursun hatta birazdan gidip biraz kaya falan alayım. bide benim akvaryumumda kum vitasandım 3mm karma kumu. ve taş çatlasın 1 cm gelmez. bunun üzerine silis kum eklesem olumu?? teşekkür ederim şimdiden...

lordnelsono6 bunu beğendi.
  4. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Aslında ben kişisel tecrübem olarak silis kumu sevemedim ve önermiyorumda.Elindeki kumla karışım yaparsan ince taneli kum alta iner,kalın taneler üstte kalır bu da pek hoş olmaz sanırım.Eğer ucuza bulabilirsen 3-4mm mercan kırığını şiddetle öneririm.Aynı şekilde eğer illa silis kullanacağım dersen 2-3 mm silis kum kullanabilirsin.(Ben 0.1mm silis kum kullanmıştım kum taneleri akvaryumda uçuşuyordu:))Ama bana soracak olursa kumları hiç karıştırma.

Ayrıca imla kurallarına biraz daha dikkat edebilirsek hem güzel ve zengin bir dil olan Türkçe'miz önemini korur hem de forumumuz çok daha güzelleşir.

Sağlıklı Balıklar...

5. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

Tamam daha dikkatli olurum. Teşekkür ederim tecrübeni paylaştığın için.

lordnelsono6 bunu beğendi.
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Eğer plastik malzemeler çok kalitesiz değilse yani akvaryum için ürettiğini bilen bir Müslüman ürettiyse hiçbir zararı yoktur. Hatta biyolojik alan sağlar, sığınma sağlar vb. Ancak zararlıdır çünkü hobiciyi doğallıktan uzaklaştırır. Akvaryumları doğal bir kesidin taklidi yapmaktan uzaklaştırır.

Bahadır bunu beğendi.
  7. Bahadır

Bahadır

İsim:
    Bahadır Değirmenci

Güzel bilgin için teşekkür ederim Temel abi.

YIKIKTEMO bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş