1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumda Sabır Paralı Olsaydı?

Başlığı 'Akvaryum Kahvesi' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 19 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumda sabır konusu hep yazılır ve çizilir ama yazanlar başta olmak üzere sabırlı olana pek rastlanmaz. İsterseniz bir tarafınızı yırtın ve Deniz Akvaryumu Beyinlerde Başlar diyerek polyanacalık yapın, latifeler üretin bir yerden sonra sabır konusunda hata yapmayan yoktur. Acaba neden?

Akvaryumda Sabır konusuna bir video örneği:

Video elbette çok güzel ve izleyenleri sıkmamak adına hızlandırılmış bir video ama onda bile dayanılmamış bir polibin kuru yemi almasındaki süre dakikalar olmasına rağmen bir şekilde bunu saniyelere indirmek için çaba verilmiş.:D

Akvaryumda sabır para ile satın alınsaydı acaba rahat durur muyduk? Bence kesinlikle rahat durulmazdı. Neden derseniz, bazen bir balığa yüzlerce Dolar verilmesine rağmen ne satın alırken biraz düşünülür veya ne de akvaryum tarafındaki olgusu düşünülür. Akvaryumdakiler ile mutlaka anlaşmak zorundadır, buna mecburdur, böyle olmalıdır, en iyi akvaryum onundur vb sıralanabilir. Hayır, sadece bu öyle olmasını istediği içindir ve gözler karartılarak işlem gerçekleştirilir. Deniz akvaryumu konusunda özellikle sabır çok ama çok önemli iken kişiler başından itibaren verdikleri hiçe götürecek uygulamaları dahi yapmaktan kaçınmazlar. Zamansız canlılar, yersiz katkılar en büyük örneklerdir. Bir katkı birkaç günde mucize yaratacak, bir canlı birkaç gün içinde akvaryumun tapusunu üzerine alarak ustura Kemal edasında sağlıklı olacak ama bunlar sadece beyinlerdeki kurgular olarak kalır, kalabilir veya kalmayıp gerçek olabilir ama sonuçta sabır bedavadır ve bizler bedava olanı kolay tüketiriz.

Akvaryumda sabır bedava diye sabırsızlık yapmak, araba alırken bildiği tüm satış siteleri gezen, tanıdığı tüm eşe dosta haber veren, arabayı servisine götürüp test eden, altı güneş görmüş mü diye çok ama çok merak eden bir millet olmamıza rağmen, uzun vade de araba fiyatına mal olacak akvaryum için anlık karar verir. Burada kıstası parça parça zevk için harcanan para ile, toplu verilen paranın acısı arasındaki fark belirleyici olur ama unutmayın, boşa giden nakitler bir araya hesap defterinde geldiğinde deniz akvaryumu veya talı su akvaryumu artık beyninizde bile başlamaz.

Herkes akvaryumunun hizmetkarı olmuş şöyle bir bakın, düzenli bakımlar, besinler, aman bir şey olmasın düşüncesi. Bunlar güzel ama biraz da tam tersini yapın ve akvaryumunuzdan verdiğiniz emeğin karşılığını isteyin...bekleyin.

Akvaryum Portalı;

TencoMelih, halilkocan, YMR_AY ve diğer 5 kişi bunu beğendi.
  2. bulents

bulents Özel Üye

Yer:
    İstanbul
    Sabır paralı olsaydı kimse almazdı.
    Bedavayken bile,büyük çoğunluk sabır göstermezken, paralı olduğunu düşünemiyorum bile.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

3. barbs

barbs

Yer:
    İstanbul
    Tam benlik konu :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Teşekkürler arkadaşlar. İlk sabırsızlığı ben yaparım ilk fırsatta.:)

5. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan
    Valla ne diyeyim cok guzel aciklamissin abi.
    Ben sabretmeyi ogrendim sayende 2 ay oldu su ve kum var sadece kaya icin bile seçici ve sabirliyim.

U8800 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Sayfayı Paylaş