1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumda Tarçın Kullanımı

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde zoradam09 tarafından 22 Aralık 2015 başlatılmıştır.

1. zoradam09

zoradam09

İsim:
    Görkem Tekin
    Arkadaşlar herkese merhabalar. Bir kaç makale de okuduğum üzere akvaryumda tarçın kullanımı balıkların üreme hislerini tetikliyormuş. Bu uygulamayı akvaryumunda deneyip kullanan ya da faydasını gören var mı? Sizce kullanılmalı mı ya da bu durum canlı doğuranlar üzerinde nasıl bir etki gösterir. Bu konuda deneyimlerini bizimle paylaşan arkadaş olursa çok iyi olur gerçekten. Teşekkürler.

Maxiiim bunu beğendi.
  2. mekatronik

mekatronik

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Erdoğan
    Gerek yok böyle şeylere. Her canlı, ortam elverişli olduğu sürece üreme eğilimine girecektir, tabiatlarında var bu durum. Bu yüzden siz, ortam şartlarını müsait duruma getirdiğinizde işin kalan kısmını onlar halleder. Tarçın v.s. olaylarına hiç girmeyin.

zoradam09 bunu beğendi.
  3. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    Padişah macununu keçi boynuzu ile karıştırıp kurutup toz hale getirip yeme kadarak üstüne tarçın eklemek suretiy ölü diriltilebilir :):)

Şakası bir yana tarçını hiç duymadım tatlı su zamanı karides dieti ile piranha dahi üretmiştim karides ve yumurtlama için stressiz ortam üreme hormonlarını ciddi tetikler.

zoradam09 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş