1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumda Ucuz Tuz Kullanımı

Başlığı 'Tuzlu Su Kimyası ve Ekipman Portalı' kategorisinde okang35 tarafından 21 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. okang35

okang35

İsim:
    okan gök
    Selamlar aranıza yeni katıldım.

Adım Okan, tatlı sudan tuzluya geçmek istiyorum. Araştırmalarım devam ediyor, maliyetin düşmesi açısında internette gezerken Azoo marka reef tuzu gördüm de fiyatı da gayet uygun geldi. Söylemek istedim belki bi faydam olur malum tuz fiyatları pek uygun değil.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryumda Ucuz Tuz Kullanımı

Direk tuza iyi değil demek haksızlık olur zaten ama ucuz olan tuza yönelenler veya veya maliyeti kısmak adına tuz yoğunluğunu dahi düşük kullanmayı düşünenler akvaryumuna bakmalıdır. Tuzların içinde olduğu söylenen ana ve eser elentler akvarumlarda barındırılan hassas, seçici canlılar açısından önem arz ettiğinde tuz konusunda da seçicci olmak gerekir.

Sadece balık veya balıkla birlikte bazı çok seçici olmayan mercan türleri besleyen hobiciler tercih edebilir. Bunun dışındaki zor ve hassas türlerin yaşamını sağlıklı devam ettirmek için bu gibi daha az tercih edilen tuzlar alındığında dışardan bazı eklemeler daha fazla gerekir ve o zaman da tuzun uygun fiyatlı olması ortadan kalkar.

Sayfayı Paylaş