1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumdaki anlyamadığım salyangoz

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde expe tarafından 22 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Arkadaşlar akvaryumda katil salyangozlar var.Ama dün gece farkettim bazı bitkilerin üzerinde şeffaf salyangozlar var.Bunların ne olduğunu anlıyamadım internettende baltım ama çözemedim.Resimlerini çektim ama pek net değil.Resimleri ekledim rica etsem sizde bakıp fikir verirmisiniz.Çabuk üriyen bir tür ise bir an önce temizliyim.

Ekli Dosyalar:

2. zgrkaralar

zgrkaralar

İsim:
    Özgür KARALAR
    Tatlı su salyangozu anladığım kadari ile muhtemelen bitki ile beraber gelmiş salyangoz seviyorsan eğer ve bunları istemiyorsan abi bir katil salyangoz temizlesin :)

3. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Görüntü kirliliğinden başka bir işe yaramaz, kurtulmanda imkansız gibi bir şey.

Çok çabuk ürüyorlar, gördüğünde camda kırabilirsin, balıklar yiyiyorlar, yada katilleri çoğalt. Makrakantalarda yerler.

4. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    3 tane katil salyangoz var ama yeterli gelirmi bilmiyorum.

5. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Emre kardeşim,
    yakın oturuyoruz sanırım,hafta içi 9:00 dan sonra veya pazar öğleden sonra uğrayabilirsen sana bir adet loach verebilirim,salyangozlar biter de,katil salyangoz la geçinir mi onu bilmiyorum.

Nasıl bir şey dersen,işte böyle:

murer bunu beğendi.
  6. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Gerçekten cok sevinirim serdar abi.Ben daha önceki akvaryum teçrubende bu salyangozlardan cok çekmiştim.Şimdi yine korkuyodum,yine mi diye.Nerde oturuyosan söyle bende zaten 8.30 da işten cıkıyorum.Nerde buluşabileceğimizi söylersen ona göre kararlaştıralım alırım.

--- Ekleme; ---

Serdar abi yanlız internette biraz baktım bunlar tek olarak akvaryuma katarsak bir köşeye çekilirler diye bir yazı okudum.Böyle olunca ölmez dimi

--- Ekleme; ---

Neyse serdar abi sen buluşucağımız yeri bu akşam bana mesaj atarsan yarın buluşabiliriz.Yada telefon numaranı verirsen yarın ararım.Şimdi işten cıkıyorum.Yarın artık kısmet ise

7. Aguila Negra

Aguila Negra

İsim:
    Serdar MUMCU
    Profil ayarlarından özel mesaj almayı açık duruma getirmen gerek Emre,veya sen bana özel mesaj ile telefonunu ilet.

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Emre abi bu salyangozlar gerçekten berbat birşey. İlk başlarda yavaş yavaş gözükmeye başlıyorlar, çoğalıyorlar, çoğalıyorlar ve sayıları 1000'lere ulaşıyor. Artık tüm camlarınızda yüzlerce salyangoz geziyor oluyor ve berbat bir görüntü oluşuyor. Bendede bir sürü var bunlardan. Katil salyangozda aldım ama banamısın demiyorlar.

9. expe

expe

İsim:
    emre aydınlar
    Serdar abi özel mesajı açtım.Sanada özelden mesaj attım.geldimi bilmiyorum gerçi.

--- Ekleme; ---

Birde benim zamanımda bunlar koyu kahverengi idi ne oldu, bunlara nasıl salyangoz bunlar.İşallah kurtulurum.Hiç sevmediğim hayvanlar bunlar akvaryum ortamında.

Sayfayı Paylaş