1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumdaki Sıcaklık Sorunu

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde beyazlotus tarafından 2 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. beyazlotus

beyazlotus

İsim:
    Sezer
    Yazın gelmesiyle birlikte akvaryumumun ısısı 30 dereceye ulaştı. Isıtıcıyı kapatalı 1 ay oldu. Akvaryumun bulunduğu odanın perdelerini güneş girip evei ısıtmasın diye kapatıyorum. Gecede serin hava girsin diye pencereleri açıyorum ama nafile. Akvaryumum 30 derece. İçinde Sarı prenses ve Yunuslarım var. Pek rahatsız görünmediler ama ben bişi olcak diye korkuyorum. Biraz araştırdım Fanla soğutma yapıyorlarmış. Deneyen varmı. Fanlı sistem kursam soğuturmu? Yada ne yapsamda soğutsam şu akvaryumu?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Fan sistemi ısıyı 3-4 derece düşürebilir. Bir miktar buğarlaşan su oranı artar ancak tatlı su akvaryumlarında kolay ekleniyor eksilen su. Ancak 30 derce ısının Malawi türlerini zorda bırakacak kadar sorun yaratacağını sanmıyorum.

beyazlotus bunu beğendi.
  3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Bigisayar fanı kullanılıyor. Adaptör yardımıyla fanlarınızı çalıştırısınız. Fan etkili bir yöntem...

beyazlotus bunu beğendi.
  4. beyazlotus

beyazlotus

İsim:
    Sezer
    Peki bu fanı hangi yönde koyacağım? İçerdeki havayı dışarı atacak şekildemi yoksa dışardan akvaryuma hava püskürtecek şekildemi?
    Burada fanın amacı ne?

5. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Dışarıdan hava akvaryuma vuracak şekilde olmalıdır, fanın amacı suyu soğutmak.

Bu konuya bir göz atın isterseniz.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 12 Mayıs 2015

Sayfayı Paylaş