1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumdaki Su Devirdaim Çıkışı Yeterliliği

Başlığı 'Genel Tuzlu Su Konuları ve Tartışmalar' kategorisinde mode_72 tarafından 13 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. mode_72

mode_72

İsim:
    Hakan Yılmaz
    Bende YAĞMUR AKVARYUM UN 150x50x60h standart modeli var. Üretici firma bu model için sağ arka köşeye çapraz cam koymak süretiyle üçgen şeklinde taşırma için bir bölme yapmış. Ve alt kısmada sadece sanıyorum 50 lik bir delik koymuş.Tüm malzemelerim hazır ama su doldurmadan önce aklıma takıldı.Bu delik devirdaim için yeterli olur mu ? Devirdaim için AQUA 3000 kullanacağım.Gerçi yukarı çıkış hortumuna bir BYPASS sistem ekleyip suyun devir daim miktarını kontrol etmek istiyorum ama ilerde canlılar için yeterli devirdaimi sağlamakda sıkıntı yaşar mıyım?:smiley33:.

Bir de bu üçgen bölgeyi sumplardaki kule gibi kullanmak mümkünmüdür?
    Cevap yazan herkese şimdiden tşk ederim

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Taşırma sisteminde sorun görünmüyor. O sistem suyu yüzeyden alarak sumpa ulaştırır. 50.lik tek delik saatte 3000 litrelik motora yeter. Üçgen şeklindeki bölmede bulunan boru ağzına yani deliğin önüne kalın delikli bir ızgara koyup o bölümü biobal ile doldurursan çok güzel oksijen katkısı alır ve suyu parçacıklara bölersin.

Sayfayı Paylaş