1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumlarım güncelleme

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde penqun tarafından 23 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryumlarım güncelleme

Maşallah Haktan.:nazar: Çok güzel ve sağlıklı görünüyorlar. Video da güzel olmuş tebrikler. Bol bitkili bir akvaryum Lepistes balıklarına yakışıyor bence, inşallah dilediğin gibi bir akvaryum olur.

Video ve fotoğraflar için ellerine sağlık.

2. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

:helalolsun::helalolsun:Haktan kardeşim Maaşallah lepisteslerin 10 numara çok sağlıklı görünüyorlar :nazar: Değmesin.

3. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Sağolun teşekkür ederim.Şu sınavlar bitsede kursak akvaryumu.Filtresini kendim yapacağım üst sump olacak içine biyolojik sünger,Elyaf,Seramik ve Aktif karbon koyacağım malzemeleri aldım ama neyin içine yapsam diye karar veremiyorum.Saklama kabımı yoksa camcıdan mı yaptırsam diye düşünüyorum siz ne tavsiye edersiniz.saat:gif

4. kupeli

kupeli

Yer:
    Ankara

Maşşallah. Bunlar çatır çatır yavruluyodur heralde.

5. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Çatur çutur yavruluyorlar ama yetişemiyorum artık önceden 4tanelerdi şimdi ise sayamıyorum.:)

6. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

:d Maaşallah diyelimde nazar değmesin Haktan em34:

7. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Çok güzel cıvıl cıvıl. :) Benimkiler de çatır çutur yavruluyordu bir zamanlar... Altından zor kalkıyordum, ne yazık ki biri hariç tüm torunlar öldü. Yeni anaçlarım bir tanecik doğurdu. :) Onun da kuyruğu bir haftada renklenmişti ama sanırım gece yediler. Ayrıca "a" ile başlayan linkli fotoğraflar açılmıyor.

8. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Sarı prenseslerim ve yunuslarımdan spilurina tablet gösterisi:D

MVI_0502 - Dailymotion video
    [video=dailymotion;xqzrc8]http://www.dailymotion.com/video/xqzrc8_mvi-0502_animals[/video]

9. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Balıkların maşallahı Var haktan ama suyun seviyesi neden okadar düşük ?

10. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Tam su değişimi yapıyordum.Spilurina tableti suyu kirletiyor.Yeni temizlemişken kirlenmesin dedim.Sonra değiştirdim suyu.:D

11. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

İyi bakalım :)

12. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Diğer canlılarımdan da kareler koyacağım ama photobucket hata veriyor.

13. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Lepisteslerim,Sarı prenseslerim,yunuslarım ve diğer canlılarım.Biraz konuyu canlandırayım:D
    Bunlarda Tavuklarım Kahverengiler Lohman beyazlar Brahma.

14. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Maşallah hepsi süper Haktan Yalnız şunu söyleyeyim Sarı prenses ile yunusu bir araya koymuşsun Yunus soğuk suda kafa yapar Prensesleri bir an önce çıkart derim kafalı yunus yapmak istiyorsan tabii Lepisteslerine diyecek laf yok zaten :) :nazar::nazar:

15. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Haktan'ım resimler güzel abicim. Beğendim ve paylaşımın için de teşekkür ediyorum. Birkaç şey söylemem gerekirse ... ;

Lepistes tankında bir erkek bir de dişi kılıç görüyorum. Dişi olanı hamile yakında patlatır yavruları. :D Fakat kılıçların yavruları nasıl duman ettiğine bizzat şahit olmuş biri olarak o kılıçları derhal elden çıkarmanı tavsiye ederim. İkinci sebebi akvaryum zaten o popülasyona küçük kalıyor bu nedenden dolayı koyduğun rafya ve birkaç kök sazın da etkisi olmayacaktır. Kılıçları çıkar derim abicim. Üçüncü tavsiyem ( eğer varsa imkanın ) lepistes tankını derhal büyüt. Şimdilik söyleyebileceklerim bunlar.
    :nazar:

16. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Hüseyin abi kılıçım hep hamile hiç aksatmıyor.Onu doğuracağı zaman ayırıyorum.Sınavlarım haftaya salı bitiyor.Balıklar sınavlar bitince daha çok ilgileneceğim.
    Sınavlar biter bitmez üretimi artırmayı düşünüyorum.Bir adet 100*40*60 ölçülerinde 240lt bir akvaryum,3adet 100*40*30 ölçülerinde 120lt akvaryum yaptıracağım.Bu akvaryumlarda Yunus,Sarıprenses,Mavi prenses üreteceğim.Akvaryumun ölçülerini belki artırabilirm o günki bütçeme göre:DLepistes ve endlerlarada devam edeceğim onların üretim akvaryumları hazır 1adet 100litre 4 adet 60litrelik akvaryumlarda üreteceğim akvaryumlar hazır.Üretim için pipo filtrelerim,hava motorlarım,Üretim yerim(yani bodrum ama bodrum pis değil tertemiz),Yemlerim,yem olarak Sera granugreen,granured,Sera vipan,Sera flora,Tetra bits bu çeşitler elimde bütün balıklara yetecek kadar var.Üretim için çoğu malzemeleri yavaş yavaş tamamladım.Birtek cıchledler için akvaryumlar kaldı.İnşallah en kısa sürede yapacağım.
    Mirac abi dediğim gibi sınavlar biter bitmez yeni akvaryumlarına geçecekler:ay:

17. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem

Bekliyoruz :)

18. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Sıra geldi civcivlerime.21gün kuluçka süresinden sonra civcivlerim çıktı.Kendi yaptığım kuluçka makinesinden ilk yavrularımı aldım.Şimdide Tavuk üretimine başlatım.Tavuklar Brahma ve lohman civcivleridir.
    Bu da kuluçka makinem yeni civcivler çıkmış.Tüyleri kurunca kardeşlerinin yanına koyacağım:D

19. Swindler

Swindler

İsim:
    Osman Tokoğlu

Vallaha haktan bu yaşta bu kadar hayvana bakmak zor olur ama sen beceriyorsun.Birde tavuklarmı çıktı şimdi?tem05.gif Brahma cins tavuğu duymuştum pahalı bir tavuk.Altın yumurtlayan tavuk gibi birşey.:D:DMakinede güzel olmuş çıkım randımanı %80 civarı ticari makinelerde bile bu kadar çıkım olmuyor.Sen tam tutturmuşsun ayarı:) Ne diyelim Ellerine sağlık:helalolsun:

20. ikaros

ikaros

İsim:
    Fevzi Kurtalan

Haktan hem okul hem balıklar hemde tavuk üretimi.
    Bu yaşta hobi + üretim ve ticari zeka helal olsun valla.

Sayfayı Paylaş