1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumların birini boşaltıyorum (sadece balıkları)

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Onur G. HİTİT tarafından 18 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Dün bizim buradaki akvaryumculardan birine gittim. Muhabbet ettik. Bende balık çok fazla. Gönül isterdi ki kargoya verebileyim de forum dostlarıma hibe edeyim... Ancak, böyle bir şansım yok. Bundan dolayı, elimdeki balıkları eleyeceğim ve bir hayli kalabalık olan akvaryumlarımdaki nüfusu azaltacağım. Akvaryumcuyla görüştüm. Bir akvaryum dolusu lepistes (sayıyı bilmiyorum) ve bir miktar endler balığını akvaryumcuya götüreceğim. Güzel ramireziler vardı, belki onlarla takas ederim.

Bir yandan, balıklarımdan ayrılmak istemiyorum. Öte yandan, nüfus öyle bir arttı ki akvaryumların tamamı ağzına kadar balıkla dolu. Dolayısıyla, yavruların daha rahat büyümeleri için sayıyı azaltmam gerekiyor. Ama biliyorum ki 1-2 ay içinde yine sayıları çok fena artacak.

Sizlerle paylaşmak istedim bu haberi.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Hocam karar elbette doğru bir karardır. Çünkü ben bu şekilde çoğalan kaliteli ırkların esnafa ulaşması ve oradan da hobiciye ulaşması taraftarıyım. Forumdan satış ve elden satış yine bu tanım içine girer. Fakat bu işin bir de sürekli akvaryum çoğaltılamayacağı için mecburen balıkları elden çıkarma boyutu var ve bu da bence geçerli bir sebebtir. Eee tabi size düşen daha özelini yakalamak hobi yerinde durmaya gelmez.

3. keskinerkan

keskinerkan

İsim:
    Erkan KESKİN
    Onur bey akvaryumdaki sayının artması bir çoğumuzun başına gelen bir olay benim şahsi fikrim formlara hediye olarak hobici arkadaşlara dağıtabilseniz daha iyi olur diye düşünüyorum dediğim gibi bu sizin kendi kararınız ve saygı duyarım

4. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR
    Gelecek nesili sağlıklı büyütebilmek için yapılmış mantıklı bir hareket balıklar bir hobiciye değilde ticarethaneye gittiğine göre bu özel balıkların hakkı olan miktarıda umarım elde edersin

5. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Forumda hediye edilen balıklar veya ekipman genelde yerini bulmuyor. Bunun yerine çevrenizde akvarist olmayan ama olabilecek kişileri hobiye kazandırmak tercih edilmeli.

6. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT
    Sağolun arkadaşlar. Bitki vs kargoyla gönderilebiliyor, ama balıklar konusunda kargoyu halen risk olarak görüyorum. Bundan dolayı en yakındaki akvaryumcuya verdim gitti erişkinlerin pek çoğunu.

Akvaryumu olmayan kişilere verebilirdim, hobiye başlamalarını sağlayabilirdim, ama bu tür şeyler çoğu zaman balıkların ölmesiyle sonuçlanıyor.

Sayfayı Paylaş