1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumların Silikon Ömrü ne Kadar?

Başlığı 'Deniz Akvaryumu Kurulumu Forum' kategorisinde şahi tarafından 20 Nisan 2015 başlatılmıştır.

1. şahi

şahi

İsim:
    şahi yıldız
    Benim kafama takılan şey akvaryumlardaki silikonun ömrü ortalama olarak nedir? Eski akvaryumumu tekrar doldurmayı düşünüyorum. Fakat bir akvaryumcu bana silikonun ömrünün ortalama 10 yıl olduğunu söyledi vede su yokken bunun daha da düşeceğini söyledi.

Ben akvaryumumu 2007'nin sonlarına doğru yaptırmıştım ve 2011 sonundan beridir de boş halde duruyor. Akvaryum 180*70*70 ölçülerinde ve cam 15mm kalınlığında bu akvaryumu hiçbir müdahale olmadan tekrar doldurmamın sakıncası var mı? Yada gerekiyosa nasıl bi revizyon gerekebilir (boyutların bi önemi varmı bilmediğimden yazdım)?

Şimdiden teşekkürler.

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 21 Nisan 2015
  2. şahi

şahi

İsim:
    şahi yıldız
    Bu arada yazmayı unuttum akvaryum deniz akvaryumu

3. MESUT_KERİM

MESUT_KERİM

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Mesut Arıkan
    Evet 10 yıldan sonra risk içerdiği genel kanıdır. Akvaryum ölçülerinizde büyük. Riske girmemek adına işin ehli birine silikonları yeniletmekte fayda var.

sinsitilki bunu beğendi.
  4. şahi

şahi

İsim:
    şahi yıldız
    Sağolun Mesut bey ozaman artık banada gerekeni yapmak kalıyor.

MESUT_KERİM bunu beğendi.
  5. şahi

şahi

İsim:
    şahi yıldız
    Bir sorum daha olacak. Deniz akvaryumuyla ilgili ne zaman bi araştırma yapsam yada bişey lazım olsa %80 anadalu yakasında oluyor. Özelliklede akvaryumcular ve bu işle uğraşanlar ben eski akvaryum üzerinde değişiklikler yapmak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilicek Avrupa yakasında özellikle Avcılar'da iş yapabilicek tavsiye edebiliceğiniz usta veya akvaryumcular var mı?

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 21 Nisan 2015
  6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Dün aynı konu geçti, evet Anadolu Yakası bir ara tam tersi olarak geri kalmıştı ama Anadolu Türkiye genelinde ayağa kalktığı için bu alanda da ağırlığını koydu. :) Avrupa yakasında benim bildigim forumda da bulunan Gökkuşağı akvaryum var sadece.

sinsitilki ve Alparslan bunu beğendi.
  7. motie

motie

Yer:
    İstanbul - Çengelköy
    İsim:
    Murat YAZICI
    ***********akvaryum Avcılar'da olması lazım. Malum sitede ilanları da olacaktı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 27 Nisan 2015

Sayfayı Paylaş