1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumportali Net-Çakma Akvaryum Balıkları~ Sitesi~ ''Sahte Frontoza''

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde YIKIKTEMO tarafından 3 Kasım 2011 başlatılmıştır.

1. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selamlar,

Çakma Akvaryum Balıkları olarak tabir ettiğimiz bazı türler vardır. Buna en yaygın olan tür Sahte Frontoza (Neolamprologus tretocephalus) bilinir. Aslında ''Çakma'' ifadesini bu tür hiç ama hiç hak etmemektedir. Çünkü balık bulunduğu Tanganyika Gölü'nün izole bölgesinde ortama ayak uydurmaya çalışmış bir balıktır. Kısaca bence çok şerefli bir balıktır.

Oysa bir de gerçek anlamda ''ÇAKMA'' ifadesini hak eden siteler vardır. Bunlar reklam parası peşinde olan, hayatında görmediği tuzlu su balığı hakkında beyaz benek makalesi yazarlar (Çalarlar). Tabii çaldıkları yazının kelime yerlerini değiştirmek Özgünlük anlayışlarıdır.

Bunlar o kadar ''Çakmadır ki'' aşağıda gördüğünüz gibi Bölüm adını dahi asaşıdaki gibi bizim uzantımızla açarlar! Bu kadar basit işlerden medet uman ve artık hayranımız olan basit yerlerdir diyeceğim.

Bizim Çakma Sitemizde Adımıza açılmış bölüm. saat:gif Akıl olmayınca neylesin fikir, sıç..rken kayışı kaptırdı Bekir...

Elbette 'Taklitler aslını yaşatır'' ve bu konuda bize yardım eden bu gibi yerlere teşekkürler ama yanında bir de ''2 dakika delikanlı olun'' demek isterim.

Şimdi sormak istiyorum;
    Çakma ifadesini gerçekten hak eden aşağıdaki balık mı?

Düzenleme: 13 Mayıs 2016
  2. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu
    Cevap:Akvaryumportali Net-Çakma Akvaryum Balıkları~ Sitesi~ ''Sahte Frontoza''

Evet o site benim de çok moralimi bozuyor. Bir çözümü yok mu acaba bunun kapattırılması hakkında?

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryumportali Net-Çakma Akvaryum Balıkları~ Sitesi~ ''Sahte Frontoza''

Elbette bizler kendimiz olmayı başarabilmiş insanlarız ve boş olan ve yine herkesin satın alabileceği bir uzantının satın alınması bizi rahatsız etmez ama bize karşı yapılacak yanlışların sayısına bağlı olarak kapatılması ifadesi basit kalacaktır.:der:

Vel hasıl ne gerekiyorsa yapılacak...

Kurban olsunlar Neolamprologus tretocephalus- Sahte Frontoza'ya. Bu balık bence ÇOK şerefli balıktır...

4. Onur G. HİTİT

Onur G. HİTİT

Yer:
    İlkadım/SAMSUN
    İsim:
    Onur G. HİTİT

Bir bakayım dedim, bana ait bazı fotoğraflar gördüm. Bazılarına adımı yazmış, ama bazılarına yazmamış.

5. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Lepistes uzmanlığı var, hayatında belgeselde gördüğü deniz balığındaki Oodinium bilgisi var, bilimum cemil cümle tuzlu su balığı hatim edilmiş daha ne olsun hocam?:F Komedi hocam tek kelimeyle.:)

6. halilkocan

halilkocan

İsim:
    halil kocan

Temel abi gülüp geçiyorum böylelerine, bu arkadaşların azıcık utanması yok mu yahu tescil etirellim Akvaryumportalı'nı

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Biz zaten tescilliyiz ve yıllar oncesinden adımız belli. Asil tescile ihtıyacı olan onlar ama tescil edilecek kendisine ait tarafi yok. Birokrasi tıkanır bu iste. Bizim tescil ortada. '' akvaryumportali.com- Akvaryum Portalı- Sucul yasamın bilgi deposu''

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Yahu bu insanlar ne yapmaya çalışıyorlar. Allah aşkına biri açıklasın. :smiley33:

9. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Ne bekliyodun Temelim olacak bunlar.Olsunda balığın çakması vede sahtesi olsun.İnsanınkinden 100 kat zararsızdır.:heyo:

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Doğru söylüyorsun Teoman abi.:)

11. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Temel Abi öncelikle atasözüne bayıldım...:)
    Teoman Bey'in de söylediği gibi güzel olan herşey kıskanılır.Burada önemli olan kıskanılmak değil güzel olmanın çevrelerce kanıtlanmasıdır bence...

Sağlıklı Balıklar/İyi Bayramlar...

12. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Teşekkürler Yunus. Biz de öyle düşünüyoruz ve bu şekilde basit işleri hiç kovalamadık ve yine tamamen kendi akışına bıraktık. Bildiğimizi yazdık bilmediğimizde sustuk. Fakat biz ''Kendisi olabilmiş Gerçek Akvaryum Poratalı'' olarak çakma bir yer olmaktansa olmamayı tercih ederiz...:ay:

Sayfayı Paylaş