1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumu büyütürsem?

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 22 Şubat 2012 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Merhaba arkadaşlar. Benim 65x40x25lik (65 litre) akvaryumu 75x50x35 (130 litre) ebatlarına büyültmek istiyorum. Şu an Atman HF 600 şelale filtre kullanıyorum. Bu beni idare eder mi sizce? Hadi filtreyi geçtim, ışıklandırmam 4.5 metre şerit led. Akvaryumu büyülttüğümde işe yarar mı bilemiyorum ama Onur abinin paludaryumunda 5 metre ile çok da güzel gelişiyor. Değiştirmem gereken şeyleri söylerseniz sevinirim.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryumu büyütürsem?

Şelale filtreyi biraz da nasıl efektif kullandığına bağlı olarak yetecektir normal şartlarda. Yani Şelale filtrenin filtrasyonunu güçlendirebilirsin su emiş borusuna takacağın iç filtre süngeriyle. Işık olarak yetmesinden söz etmişsin ancak neye yeter mi, bitki olacak mı, olacaksa neler olacak?

3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Su anki akvaryumun içini tamamen ona aktaracağım temel abi. Işıklandırmalar benim bitkilere yetiyor hatta artıyor bile.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

O zaman aydınlatmanı aynı güçte kullan bakalım, zaten Led aydınlatmaya ilave yapmak zor olmaz senin için.

Sayfayı Paylaş