1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumu Büyütüyorum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ft25 tarafından 30 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar diğer akvaryumun 6 balık için dar geldiğini düşünerek 60*40*40 boylarında yani 96 lt lik bir akvaryum kurmaya karar verdim akvaryumu halamın oğlundan aldım ve şuanki akvaryum malzemelerimin ona yetmeyeceğini düşünüyorum.Malzemelerim 1 adet 400l/h şelale filtre bir adet 50l/h küçük filtre bir adet 25 w ısıtıcı ve bir adet 30 cm 6 w lambam var ve yeni akvaryumun içinde quartz kum ve çok güzel kaya dekorları var sizce ek olarak bir malzeme almama gerek var mı(Isıtıcıyı 100 w alacam) ve yeni dekorlar alayım mı? saygılar.

2. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar neden hiç kimse cevap yazmıyor.

3. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Sakin olan Furkan cevap gelecektir.

Şelale filtren yetersiz gelecektir. Ben sana 2. el bir kafa motoru alarak üst filtre yapmanı öneririm. Çok ucuza kafa motoru alırsın ve çok iyi verim alırsın. Akvaryumda canlı bitki olmadığı için florasan çok çok öenmli değil en son planda bence. 100 w ısıtıcı alıcakmışın almalısın 25 watt yetersiz gelir. Eski akvaryumunada yavru japonları koyarsın nasıl olur ?

ft25 bunu beğendi.
  4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Sorular malzemelerle ilgili ama aslında ısıtıcı gerekir gibi duruyor, bunun dışında dekor malzemen eksikse temin edilebilir. Şelale filtren çlçüyü kaldırır. Zaten su değişim aralığını birkaç gün öne çeker açığı kapatabilirsin.

ft25 bunu beğendi.
  5. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Kusura bakmayın arkadaşlar akvaryumu hemen kurmam gerekiyordu o yüzden acele ettirdim.Arkadaşlar 100 w ısıtıcı hariş derken ona alacağım için hariç dedim.Filtre için de tvsiyelerinize teşekkürler.

6. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Furkan aldıysan hayırlı olsun en kısa zamanda fotoğrafları eklersin inşallah birde ısıtıcı hariç başka bir ekipman aldın mı.

7. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    inşallah.Hayır bende bir şelale filtre ve ekol 15 iç filtre var ama bir dış filtre almayı düşünüyorum.

8. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Furkan kardeş bu yaşta akvarist olman çok güzel. İnsan mutkaka böyle bir hobiyle uğramalı, hatta başka hobilerle de uğraşmalı. İleriki yaşlarda keşke uğraşsaydım dememen için şimdiden uğraşabildiğin kadar uğraş, sana çok şey katar. Tebrik ediyorum. Tabi forumdaki makaleleri bol bol ve her zaman okumak da lazım.

ft25 bunu beğendi.
  9. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL
    Arkadaşlar bugün büyük akvaryuma geçtim:
    Akvaryum özellikleri ve ekipmanlar
    Akvaryum 60*40*40 boylarında 96 lt içinde 6 japon var ve yeni balıklar eklenecek.Dip malzemesi olarak quartz kum bulunmakta ve dekor olarak kayalar ve çömlek var.
    Ekipmanlar:
    Şu anda 200 lt/h lık bir küçük iç filtre ve 1000 lt/h lık ekol iç filtre var (Ekol iç filtrenin kafa motoru 1 metreye kadar basabildiği için kendi dış filtremi yapacağım) vede 100 w lik atman ısıtıcı bulunmaktadır.Yavru ayracı var ve yavruları akvaryuma almayı düşünüyorum.

Saygılar...........

10. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Furkan keşke biraz daha büyük olsaydı imkanlar dahilinde. Sağlık olsun zamanla inşallah. Japon yavrularının belli bir boya kadar gelişmesi mümkün elbette ama daha büyük bir akvaryumda japon balıkları daha rahat edebilirdi. Dediğim gibi ilerde inşallah.

Yavruların fotoğraflarını bekliyorum senden. balıkcım:

Yeni akvaryumun hayırlı olsun. temel2:

Sayfayı Paylaş