1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumu ne taşır ?

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde ege95 tarafından 2 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. ege95

ege95

İsim:
    egehan köklüçınar
    Arkadaşlar geçtiğimiz pazar gittim akvaryumumu aldım.Akvaryumumun ölçüleri 120x40x60 yani 250 litre civarında su alıyor.Ben şimdi onu neyin üstüne koysam taşır ne yapmam gerekir onu düşünüyorum. evde büyük bitane tahtadan büfe var. ona koysam taşır mı taşımaz mı karar veremedim ki suyun ağırlığı ve camın ağırlığı ne kadar sağlıklı olur karar veremedim. sizin önerilerinizi bekliyorum neyden yaptırsamda akvaryumu üstüne koysam ?

2. brkfrt

brkfrt

İsim:
    Burak Fırat
    Cevap: Akvaryumu ne taşır ?

Akvaryumun hayırlı olsun. Bahsettiğin büfe taşısa bile sağlıklı olmaz. Maddi imkanın doğrultusunda bir sehpa yaptırmanı öneririm. Demir profil olur, tahta iskelet sistemli olur. Güzel bir sehpa yaptırabilirsin bu işlerden anlayan bir yerde. Evde ki büfeye koymamanı tavsiye ederim; çünkü az değil akvaryum oturduğundan 350kilo civarı olacak.
    Kolay gelsin..

cirol bunu beğendi.
  3. kartal

kartal

İsim:
    mutlu avcu

Büfe olmaz onu hiç düşünme ben de ilk akvaryum hobisine başladığımda büfeye koydum ve çökmeler oldu su taşmalarında suntaydı zaten ondan dolayı şişme oldu büfede.Demir profil yada ağaçtan yapıcan 2 seçenek var demir pahalı ama sağlam paslanmayı önlersen tabi,ağaç ise demire göre daha ucuz oda sağlam sonuçta işi bilen biri yaptımı korkmana gerek yok ağaç kullannanlar da var.Ama ya taşır ya taşımaz diye sıkıntı yaşarsan demir masa yaptır demirci çok pahalı derse sanayiden demirini kendin al demirci yapsın demirini kendin aldınmı çok daha ucuza mal oluyor.

4. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

3*2cm 2mm et kalınlığında uzunluğu 10m profil demirin fiyatı ne kadar olur sizce..

5. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

30x20x2 mm profilin 2 boyu,yani 12 mt si 30 lira civarı Mehmet. :ay:

6. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Olcay abi ben hurdacıdan 10 metresini 13 liraya aldım hasarı vs yok sadece az bişey paslanmaya başlamış hurdacıdan güzel malzemeler çıkıyor tavsiye ederim sizlere...

7. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc

Bencede 200 litre üzeri tanklara demir profilden başkası olmaz olsada sağlıklı olmaz ben 3x3 cm 2mm et kalınlığı 111(uzunluk)x51(en)x85(yükseklik) 120 tl ye anti pas ve siyah boyası yapılmış şekilde yaptırdım ki sen istanbulda bunu 80 civarı bir rakama mal edersin diye düşünüyorum

8. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Olmadı şimdi Cem hocam. Sen ve yaptırmak ? :ser:

Bizim bildiğimiz,alıştığımız Cem hoca işe el attımmı herşeyi kendi yapar. :) Böyle hazır yaptırmak felan yakışmadı şimdi sana. :)

Sayfayı Paylaş