1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumu Sardılar - Aiptasia

Başlığı 'Deniz Bitkileri ve Macro Alg Yaşamı' kategorisinde Maruhali tarafından 24 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Maruhali

Maruhali

İsim:
    Mahmut Gümen
    galiba adı "aptasya" imiş. Bütün akvaryumu sardılar. "Chelmon al onları yerler" dediler aldım. yemiyorlar. Bunlardan nasıl kurtulacağım

Ekli Dosyalar:

2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Aiptasia eating filefish. 75*40*50h akvaryumda sizinkilerin boyunda 20-25 adet aiptasia vardı. Cumartesi akşam tanka koyuldu, pazartesi sabah tertemizdi. Ancak uzun vadede tekrar çıkıyor aiptasia.

3. King Elvis

King Elvis

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Aşkın Önver
    Üstat bir kaç ml sirkeyi şırıngaya çek aptasianın tam ortasına iğneyi batırıp sirkeyi ver br daha çıkmaz

Ali_konya, Maruhali, Pennywise ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  4. muharremozbas

muharremozbas

Yer:
    Almanya
    İsim:
    Muharrem Özbas
    Mahmut bey bendede yakin zamanda vardi üc bes tane, bu ilaci kullandim ve cok memnun kaldim.Red Sea Aiptiasa-X ilacini aldim icinde enjekte icin malzemeleri de var.Askin kardesin dedigi gibi orta yerine sikmaniz yeterli. asagida adres ve videosunu veriyorum size..

Ben Almanyadayim ama bu Türkiye de istanbulda internetten buldugum bir adres buyrun. telefon numarasi falan iletisim bölümünde yaziyor.

İlaç;

RED SEA AIPTASIA X

TEL : 0216 700 1920

A.P Bot Yazı düzenlemesini kaydetti.: 24 Mayıs 2015
    TencoMelih, King Elvis, Maruhali ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  5. Maruhali

Maruhali

İsim:
    Mahmut Gümen
    İkinize de teşekkür ederim. evvel sirkeyi deneyeceğim. Çünkü sirke beleş.

Pennywise ve King Elvis bunu beğendi.
  6. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Mahmut abi üzerinde mercan olmayan kayaları cikarabiliyorsaniz çıkarıp sirkeli suda bekletmek de kesin çözüm olur. Diğer kayaların uzerindekileri sirkeyi siringaya çek zerk et. Bir hafta sonra yine dene aynı yerlere bak bakalım çıkacak mı bir daha

Maruhali bunu beğendi.
  7. muradtekin

muradtekin

Yer:
    Gaziantep
    İsim:
    Murat Tekin
    Bir alet satılıyor bu aralar bunun için kesin çözüm olduğu söyleniyor.

8. Maruhali

Maruhali

İsim:
    Mahmut Gümen
    ne aleti satıyorlar

9. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Aiptasia yakıcı mı Murat? Bende var beş para etmez.

muradtekin bunu beğendi.
  10. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    ben olsam o kayaları çıkartarak aptasia olan bölümlerini kırıp atardım aptasia stress altında spor salarak bir tanesi ölür bin tane çıkarız tarzı bir canlıdır.
    En temiz yöntem kaya ufaksa atmak büyükse o kısmını kırmak birde aptasia yiyen karidesler var bir kaç arkadaşım bu karidesler ile çözüm buldular.

Pennywise bunu beğendi.
  11. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Peppermint ler nispeten çekingen canlılar ama. Ben filefish öneririm kesinlikle. 20-25 tane koca koca aiptasiayı 2 günden kısa bir sürede tertemiz yaptı. 2-3 ay geçti, daha yeni 1 ya da 2 tane aiptasia çıkıyor tankta :) Tabi bu süre zarfında tankta bekletirseniz, kuru yem alsa bile polipleri-zoaları-xeniaları duman ediyor.

12. Onurs

Onurs

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Onur Sabuncuoğlu
    filefish duymuştum haklısınız ama işi bitince onu yakalamakda bir dert olur.

13. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Böyle sakin sakin yüzen uyuz bir balık gibi duruyor, sanki elimi soksam alırım diyordum. fileyi görünce sixline wrasse kesildi. Ama biraz saf. Kepçe ve yem ile hemen çıktı tanktan :)

corax bunu beğendi.
  14. corax

corax

Yer:
    Ankara, Turkey
    İsim:
    Özkan Taşkıran
    Bende ki bir kayada aiptasia doluydu..Test amaçlı çıkarıp 1 litre sirke üstünü kapatacak kadar su doldurdum..15 gün kadar Ankara ayazında balkonda kaldı..Sonra çıkarıp 15 gün falan ayazda pencerede kurudu..En son 10-20 gün tatlı su akvaryumunda beklettim..Sonrada alıp tanka ekledim..1 ay falan oldu tık yok..Ama çıkar mı bilmem? Çıkarsa kayayı atarım bilirim :D

Pennywise bunu beğendi.
  15. muratmuratt

muratmuratt

Yer:
    istanbul
    İsim:
    murat işal
    Arkadaşlar sirke nasıl sonuç veriyor yok oluyor çok geçmeden daha da fazla mı çıkıyor yoksa akvaryuma göre değişiyormu yada gönül rahatlığıyla kullanabilirmiyiz bir taneyken acıdım dokunmadım Yok etmedim şimdi onlarca oldu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

16. Pennywise

Pennywise

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Levent Yaşar
    Sporlarını sararsa sirke ile de kurtulmak çok zor. kayanın durumu nasıl? Başka mercan var mı kayada

17. sahinozturk

sahinozturk

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    şahin öztürk
    En iyi yiyici kesinlikle chelmon bir örnek olarak sağ taraftaki zoalarımı saran kansere çağre oldu :)

Eğitim şart tabi eğitilince güzel temizliyor:baliklamatlarım:

ANIL/ÇANAKKALE bunu beğendi.
  18. sahinozturk

sahinozturk

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    şahin öztürk
    Bu arada filefish te güzel yiyici fakat yavaş keyfe keder yiyor büyük parçaları bızıklıyor sadece birde aralardaki kuytu köşelerdekileri ağız yapısı sebebiyle yiyemiyor erişemiyor bir süre sonra oradakiler tekrar başlıyor çoğalmaya :) chelmonun ağzı daha kıvamlı o konuda

19. Ali_konya

Ali_konya

Yer:
    Konya
    İsim:
    Ali
    Bende de vardı bu kadar büyük değildi sirke ile kurtuldum ve orayı tornavida ile kazıdım

SM-A800I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

20. muratmuratt

muratmuratt

Yer:
    istanbul
    İsim:
    murat işal
    Bir tek 20 30 kök arası ixenia var onun kayası ayrı ama bu yabaniler her yerdeler bakalım uygulayıp göreceğim artık ya iyi ya daha kötü

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş