1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumu Sonunda Kurdum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Portnoy tarafından 12 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. Portnoy

Portnoy

Haftalardır dezenfektan işlemiyle uğraştığım akvaryumun dezenfekte işlemini bugün başlattım :D Vatana millete hayırlı olsun.Yardımcı olan herkese teşekkürler .Kurulumdan bir kaç kare fotoğraf..

Kadın çorabı ve içindeki karbon (Saolsun Temel abinin tavsiyesi :F)
    [​IMG] [​IMG]

Akvaryumun yandan görünüşü henüz su yok
    [​IMG] [​IMG]

Akvaryumun su dolduktan sonra kendi yaptığım ışıkla birlikte (Henüz tam olarak bitmedi ama ben yinede paylaşmak istedim)
    [​IMG] [​IMG]

Kendim yaptığım ışığım

[​IMG] [​IMG]

Şimdilik bu kadar devamı gelicek ...

2. hasanacar

hasanacar

İsim:
    Hasan Acar
    Akvaryumu Sonunda Kurdum

Oğuzhan senin yaşında kazandığım tecrübe ve hobiye karşı olan sevgi hala tükenmedi. Sana kolaylıklar dilerim.

Ayrıca tebrikler.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Akvaryumu Sonunda Kurdum

Oğuzhan herşey iyi güzel de abicim o bomba gibi çorap ne orada yaa. Öyle mi kalacak o ? :D

Valla ona en kısa zamanda bir tedbir almak lazım. Yoksa dekor namına bişey olmaz. :D Çok kötü durmuş...

Önemli Uyarı : Onu kesinlikle saklamak lazım. :D

4. Portnoy

Portnoy

Akvaryumu Sonunda Kurdum

Abi o geçici 1 hafta 10 gün kadar kalacak içerisinde karbon var Temel abi söyledi ,akvaryumda balık ölümleri oldu toplu olarak bende onu foruma paylaştım dezenfekte işlemini nasıl yapabilirim diye Temel abide böyle bir yol önerdi :D evet biraz kötü durdu ama olsun geçici dış filtre alamadık daha :D
    Hasan abi teşekkür ederim..

5. Portnoy

Portnoy

Akvaryumu Sonunda Kurdum

Su her geçengün berraklaşıyor..Saol Temel abi ..

6. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryumu Sonunda Kurdum

Çorapda ne çorap arkadaş gülmekten yarıldımya Allah senide güldürsün. :F

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumu Sonunda Kurdum

Aşağıda gördüğün gibi arkadaşları güldüren senden bir kare var Oğuzhan. Öncelikle fikri ciddiye aldığın için teşekkür ederim. Gülüyor arkadaşlar ancak öneri ? Oysa mükemmel bir kare. canım.gif Üzerine portal ismini kazıdım. :)

NEDEN MÜKEMMEL düşüncem aşağıda ?

Akvaryum platformları çözüm üretme yeri olmalıdır. Senin ifadenle ' Henüz dış filtre alamadım ' işte sen dış filtre alana kadar o dış filtrenin içinde 10 gün görevini yapacak olan kömüre biz görevini bu imkanla yaptırdık. Sonuç olarak işi bitince orada olmayacak. Platformlar sadece marka önerilerinin yapıldığı yerlerden çıkmalı gerekirse dış filtrenin işini kurulumda kolayca yapacak fikirlerin üretildiği yer olmalı.

Suyun her an berraklaşacak elbette ve birgün yani ' İMKANIN ' olup en iyi ekipmana sahip olup hobide ilerlemiş olduğunda buralarda aşağıdaki ifadeyi yazacaksın ;

BİZ SUYUMUZU BÖYLE TEMİZLERDİK, ESKİDEN İMKAN KISITLIYDI. canım.gif

Sevgiler...

8. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryumu Sonunda Kurdum

O çorabı baya küçültüp filtrenin içine koyabilirdiniz.

9. taygun

taygun Guest

Akvaryumu Sonunda Kurdum

Özcan Bey,

Sanırım filtrenin içinde biyolojik sünger var. Bakterilerin yerleşmesi için.

Bayılıyorum şu sizin avatara. Onu her gördüğümde karnım acıkıyor vallahi. :F :F :F

Bu arada bize resminizi hala göstermediniz ama... dön:gif

10. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan
    Akvaryumu Sonunda Kurdum

Neyin nasıl durduğunun dışında işlevsel olması önemli zaten.. Oda işini yapıyor şuanda.. Oğuzhan kardeş konunu hatırladım.. Canlı yükünü ne kadar geç akvaryuma eklersen o kadar mutlu olursun söyliyim , hiiiç acele etme.. Birdende yığma balıkları haftada 1'er 2'şer ekle en garantisi o.. Şartları zorlamana hiç gerek yok.. Şartları zorlarsan cebini zorlarsın aklında olsun..

11. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryumu Sonunda Kurdum

Fotoğraf makinem bozuldu telefonda kötü çekiyor malum sizin gibi gençlere rezil olmıyım diye daha yayınlamadım.Zaten fotoğraf makinem gelsin akvaryumumu göstercem.Avatar valla geçen gün gezerken rastladım hemen koyıyım dedim smiley18.gif Çorap seçimi de iyi ten rengi :F Herşey balıklar için.Hadi selametle saygılar:gif

12. Portnoy

Portnoy

Akvaryumu Sonunda Kurdum

Herkese çok teşekkür ederim ..Ne çorapmış :D

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryumu Sonunda Kurdum

Benim için önce balıkların sağlığı gelir. Sonra görüntü. Zaten görüntü çok hoş olup akvaryumda balıklar olmasa neye yararki ? Bence çorap olup balıkların sağlıklı bir şekilde olması çok daha güzel....

14. Portnoy

Portnoy

Akvaryumu Sonunda Kurdum

Fatih sana sonuna kadar katılıyorum dostum burda:gif

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumu Sonunda Kurdum

Tabi çorap ve içindeki kömür orada sürekli kalacak değil arkadaşlar. Biz amacımıza ulaşmak yani kurulumda suyu kömürden geçirmek için dış filtre olmadığından çözümü ürettik. Kömür sudan toplayacağını toplayıp su berraklaşınca çorap artık orada olmayacak ama balıklar hep olacak. burda:gif

Su iyice açıldımı bu arada ?

16. Portnoy

Portnoy

Akvaryumu Sonunda Kurdum

Evet açıldı ,ve 2 adet çorabın içine koymuştum şimdi en dıştakine delik açtım :D delik yerinide filtreye doğru çevirdim ve az az hergün 1 kere yem atıyorum akvaryuma akvaryumun üstü açık vaziyette dün biraz su buharlaşmış yeni su ekledim çeşmeden bir sorun olurmu ?

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumu Sonunda Kurdum

Sorun olmaz eksilen suyu ilave etmekle ama yem atma artık yeterli. burda:gif

18. balıkosman

balıkosman

İsim:
    Osman Tuna
    Akvaryumu Sonunda Kurdum

Kömürü o şekilde kullanmak ilginç olmuş iyi fikirmiş. .8. İşini görsün yeter zaten. saygılar:gif

Sayfayı Paylaş