1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumu yaptım.

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde ozcan13 tarafından 27 Aralık 2009 başlatılmıştır.

1. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Sa arkadaşlar
    Akvaryumu bugün yapıştırdım.Bu sabah kalktım.Baktım,evde kimse yok.Fırsat bu fırsat dedim.Garaja indim silikon tabancasını aldım.(sanki suikast yapcaz smiley18.gif)Eve geldim.Hazır eşimde yokken bu işi hallediyim dedim.Çıkardım camları.Güzelce yapıştırdım.O silikonun kokusu zaten burnumun direğinde 9 şiddetinde deprem yarattı.Ellerim battı.Ama 40lt lik akvaryumum hazır oldu.Hemen topladım herşeyi.Eşim bir geldi.Bune nerden getirdin ev niye böyle kokuyor.Tabi bunları bir bir açıkladım.Biraz kızdı felan ama yine bişey demedi.Aradan 1 saat geçti akvaryumu masanın üstüne kaldırdım.Hala kuruyor.Acaba bunun kaç gün kuruması gerekir?Birde 40lt akvaryumda hangi canlıları beslememi tavsiye edersiniz?

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryumu yaptım.

Özcan abi akvaryumu fotoğrafla bir uygunsa :)

24 saat kuruması yeterli.

40 lt için bitkili canlı doğuran tavsiye ederim. Çok güzel oluyor.

Bu arada hayırlı olsun :)

3. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Akvaryumu yaptım.

Evet Özcan abi bende Fatih'e katılıyorum 40 Lt. de güzel bitkili bir canlı doğuran akvaryumu kurabilirsin.Bu arada hayırlı olsun yeni akvaryumun... saygılar:gif

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumu yaptım.

Fatih baya tecrübelendi akvaryum dezenfektesi konusunda ve tabi silikon kuraması konusunda. :F Özcan abi bekle bence 2-3 gün ve tuzlu suyla güzel bir yıka. 40 litrede ne olur şöyle yakışıklı ? huh: Bence kolay bakımlı bitkilerden oluşan ortamda Tetra gurubu güzel olur. saat:gif

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryumu yaptım.

Aynen öyle oldu abi :) Başıma neler geldi onun yüzünden. Sanki çarpılmış gibi oldum o 4 balığım ölünce ''acaba balık alsam genemi ölücek'' Sorusu hiç kafamdan çıkmamıştı :) Zaman ne çabuk geçmiş herşey dün gibi aklımda. Bugun ise yavrularımı büyütme derdindeyim :)

Özgür abi akvaryumun dezenfektesi olayını yazmayı unutmuşum. Akvaryumcuya giiyorsun kaya tuzu alıyorsun. Yemek tuzuda olur fakat çok iyi durulaman gerek. İyotlu olduğu için balıkları öldürüyor :( Aldığın kaya tuzu şeker şeklinde olacaktır. Onları ez beze dök ezdiğin tuzu sonra özellikle !! akvaryumun silikonlu yerlerini güzelcene sil. Sonra çalkala boşalt. 40 lt akvaryumada suyunu doldur 2-3 tane kaya tuzu at. Damacana su kullanmanı öneririm. Zaten akvaryumun küçük. Damacana suyu koduğun gibi balıklarınıda koyabilirsin :)

Bu arada Temel abi neon sürüsüde olabilir. Berdin ablaya önermiştim fakat Özcan abiye önermeyi unutmuşum :)

6. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryumu yaptım.

Canlıdoğuran yapmayı planlıyorum.Fakat ben bettayı napcam bilmiyorum. :bilmem:

7. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Akvaryumu yaptım.

Bencede güzel bir bitkili canlı doğuran olur. Akvaryumun hayırlı olsun abi tebrik ederim. Bettayıda at canlı doğuranların içine bişey olmaz. ;)

8. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryumu yaptım.

Öncelikle saolasınız.Ya ben internette gördüm bettayla canlı doğran felan ama benim betta beni gördüğü zaman bile kabarıyor ya.Öldürür felan diye korkuyom.Ama yinede bir deneyecem.Akvaryumu tuzlu suyla yıkadım.Suyuda yarın doldurcam.Hadi selametle saygılar:gif

9. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Akvaryumu yaptım.

Özcan abi at bettayı biraz izle sorun çıkarıcağını sanmıyorum. saygılar:gif

10. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryumu yaptım.

Arkadaşlar bu talihsiz olaylar hep mi beni bulur? ağla:gifAkvaryumu doldurdum.1 gün dursun böyle dedim.Fakat akvaryum su sızdırıyor çok az da olsa su sızdırıyor.Nerden sızdırdığını bir türlü bulamadım.Bir kat daha silikon çekcem.Hayırlısı bakalım.Hadi selametle saygılar:gif

11. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt
    Akvaryumu yaptım.

Aaa abi hiç olmadı bak bu iş acaba nereden kaçırıyor bi silikonları kontrol et abi eğer slikondan kaçırıyorsa bir kat daha silikon çekmeni öneririm... .8.

12. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryumu yaptım.

Çok aradım da kaçıran yeri bulamadım.Öyle çok akmadığı için.Ama bütün silikonu sıktım.Bakam hayırlısı kuruyor.

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryumu yaptım.

Özcan abi su sızdırıyor diyorsun eminmisin ? Su dolduruğunda kenarlarına sıçramış filan olmasın. İyice kontrol etseydin.

14. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryumu yaptım.

Masa tamamen ıslanmıştı.O kadarda sakar değiliz heralde smiley18.gif Şu an sorun yok.Suyu doldurdum.Gayet iyi.Ama 50cmlik akvaryuma bir tane silikonu harcadım.

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumu yaptım.

Tebrikler Özcan abi. :D Güle güle kullan, umarım çok sağlıklı balıklar beslersin. :helalolsun:

16. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryumu yaptım.

Yav akvaryuma suyu doldurdum.Suyun dibi camlar heryer de küçük küçük baloncuklar oldu.Bunlar ne ya?Balığı yarın geçirmeyi düşünüyorum.Acaba bunların bir zararı olurmu? saat:gif

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumu yaptım.

Yeni kurulumlarda olur Özcan abi sorun değil. Ancak balığı yeni akvaryuma aktarmak için erken diyebilirim. Biraz daha sabırlı olunursa güzel olur. burda:gif

18. taygun

taygun Guest

Akvaryumu yaptım.

O baloncuklar sudaki oksijenin cama yapışması ile ortaya çıkıyor. Bir iki güne kadar kaybolur.

Fakat benim esas söylemek istediğim şey şu, sen 40 litrelik akvaryuma bir tüp silkon kullandın. Peki dışarıdan bakınca içerisi gçzüküyor mu. :D He taraf silikon olmuştur. Bence o akvaryum göze hoş gözükmez. Sen o akvaryumda çiçek falan yetiştir.Ya da karınca filan besle. Kendine git güzel, temiz bir akvaryum al. Sonuçta büyük birşey değil. Çok para tutmaz.

19. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryumu yaptım.

Sanırım 2. slikonu çekeli 1 gün oldu ? Eğer böyleyse kötü sonuç olacak. En az 2 gün kuruması lazım. 1 gün oldu ise suyu boşalt durular 1 gün daha kurusun sonra suyu koy abi. sonra başın ağrıyacak bak gör ;)

20. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryumu yaptım.

Görüntü kötü değil ya.Zaten kenarlara ahşaptan bişeyler yaptırcam.Ben o baloncuklar silikondan çıkan karbondioksitmiki diye düşündüydüm.Bugün taşları bitkileri felan geçircem.Yarında balığı geçircem.Haydi hayırlısı bakalım. saygılar:gif

Sayfayı Paylaş