1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumum İçin İç Filtre

Başlığı 'Akvaryum Malzeme Rehberi' kategorisinde berkay köktenn tarafından 20 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Merhabalar 70 cmlik akvaryum icin ic filtre ne alabilirim ve bende eskiden 35 cmlik bor akvaryum vardi bu akvaryumu temizlerken suyu tamamen bosaltipta temizliyodum bu 70 cm lik akvaryumu nasi temizliycegim cevaplarinizi bekliyorum simdiden tesekkurler.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Akvaryumunuzu kesinlikle tamamen değiştirmeyin en fazla yarı yarıya değiştirin iç flitreden ziyade dışta lazım size.

3. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Dış filtre almak istiyorum ama fiyatlari biraz pahali geliyo iç filtre eski hap 7 ler var onlarin iyi oldugi soyleniyo . Dis filtre olarakda ne alabilirim fiyati 100 tl dan fazla olmayan bisi olursa iyi olur

4. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Gap 7

5. KaderiniSev

KaderiniSev

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Buğra Murat Köse
    Bence 2. el bulabilirsen 35 e kadar bulabilirsin.

6. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Gap 7 mi dis filtremi

7. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Hocam kesinlikle ne iç ne de dış filtre al.O tanka en güzel Atman HF-400 gider.Hem yer sıkıntısını önlemiş olursun hem de mükemmel temizlik sağlarsın.Fiyatları yaklaşık 30-40 lira gibidir.Kesinlikle pişman olmayacak ve her zaman "İyi ki almışım" diyeceksin.

8. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Tesekkur ederim abi

9. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Rica ederim.Ne besliyordun?

10. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Birseyde daha sormak istiyorum ben ciklet akvaryumu kurmak istiyorum bitki fln pek srvmiyorum onun yerine mağara gemi vs kullanicam balik olarak ne onerirsiniz bide kullanacagim magaralarin ve diger gemi vslerin ustunde yosun olmasini istiyorum bunuda nasi yapabilirim

11. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Bende su anda 35 cm lik bir akvaryum var

12. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Japon kilic kuyruk copcu gramu ve teleskopum var

13. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    uploadfromtaptalk1390253358193.jpg

14. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Eve geçiyorum.Yarım saat içinde yazacağım kardeşim.

15. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Tamamdir abi

16. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Berkay kardeşim öncelikle tankını 70cm. lik bir tanka benzetemedim.40-50 cm. unuzluğu var gibi geldi bana?Tabi resimler yanıltıcı olabilir.Şimdi beslediğin tür Malavi ciklet grubu olsaydı başka bir modifiye olayına girecektik.Beslediğin tür için daha yumuşak bir su gerekir.Yani bu yüzden kullanacağımız malzemeler biraz da olsa değişiyor.Şimdi öncelikle ne kadar da hoşuna gitse tankının içindeki tüm yapay dekorları çıkar derim.Zamanla salınım yapıp zarar verebilir!Ayrıca balıklarımıza doğal ortamlarına yakın bir dekor sunarsak o derece mutlu olurlar.Ama tercih senin elbette.Arzu ediyorsan da kalsın dekorlar.

İkinci olarak ise ufak da olsa bir mangrow kökü bulup tankına koy.Suyu dengeler,yumuşatır.Balıkların için yararlı olacaktır.Üçüncü olarak ise filtremize gelecek olursak;belirtmiş olduğum filtreyi aldıktan sonra içinde iki tane kartuş göreceksin.Üzerinde elyaf ve içinde karbon kömürü olan kartuşu çıkar ve bir yerde muhafaza et.Belki ileride lazım olabilir?Sonra çıkarttığın kartuşun bırakacağı boş alanın en altına bir kat elyaf koy.Bunun üzerine ise bir ince fileli veya ten çorabın içine koyacağın kaliteli karbon kömürünü koy.Onun üzerine bir parça biyolojik sünger ve en üste iki kat elyaf daha koyarak kullanıma başla.Haftada bir yapacağın filtre temizliği sonrası ne kadar muhteşem temizlik yaptığını göreceksin.Temizlik esnasında elyafları yenisiyle değiştirirsin.Biyolojik süngeri iyice yıkar ve tekrar kullanırsın.Karbonu ise ayda bir değiştirirsin.Temizlediğin malzemeleri muslukta değil,akvaryumundan aldığın su ile yıka.Böylece yararlı bakteriler de ölmeyecektir.Filtreni ilk kullanırken veya temizlerken hemen fişe takma.Öncelikle içini akvaryum suyu ile iyice doldur ki hava almasın ve tank içindeki su emişine başlayabilsin.

Tankının suyunu da haftada bir % oranında değiştir.Ekleyeceğin suyu iki-üç gün önce bir bidona koyup ağızı açık bir şekilde bekletirsin ki kloru uçsun ve balıklara zarar vermesin.Eğer tankın 50 litre civarındaysa Atman HF-400 yerine HF-100 alırsın.

17. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Abi verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim su anda resmini attigim tankim 40 cm ama yarin bi 70 cm lik tank alicam yaklasik 70 litre civarinda bildigim kadariyla . Birde son olarak dedigin elyaf ve karbonlari nerden bulabilirim .

18. Snowblind

Snowblind

Yer:
    Manavgat
    Elyaf ve karbonu petshop mağazslarından bulabilirsin.Elyaf yoksa bu sefer yorgancılara veya döşemecilere bak.İnternet üzeri de alabilirsin.Karbonu kaliteli markalardan almaya çalış.Aktif karbon olarak Sera markasından memnun kaldım.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    Abi birde uploadfromtaptalk1390333547130.jpg eheim 2006 pick up ise yararmi acaba

20. berkay köktenn

berkay köktenn

İsim:
    berkay kökten
    uploadfromtaptalk1390429303626.jpg

Sayfayı Paylaş