1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumum şuanda silikon zehirini alıyorum

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde erdal_kd tarafından 5 Mart 2009 başlatılmıştır.

1. erdal_kd

erdal_kd

Akvaryumun ebatları 80*47*27 uzunluk,yükseklik,en brichardi ve lelupi beslemek istiyordum ama buralarda bulamadım onları. Sanırsam sarı prenses,ahli,yaşayan kaya yavruları yal başlıcam (yavrular 3cm,4cm boylarında) suanda akvaryumun silikonunun zehirini alsın diye kaya tuzu ile dezenfekte ediyorum. Dış motor da çalışıyor sanırsam 2 gun sonra balıkları koyarım. Bu akvaryum için sizce saydığım tür ve cm leri uygun mu ? Eksiklerimi söylerseniz sevinirim. Teşekkürler.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Selam Erdal Bey,

Almak istediğiniz türleri yavru olarak alacağınızdan şimdilik sorun çıkmaz. Ancak yavrular büyüyünce kovalamacalar başlayınca yetmeyebilir. Zira türler bir hayli büyüyen türler. Erkeklerin dişileri kovalayacak olması sonucu, dişilerin küçük akvaryumda zorlanmaları anlamına gelebilir. Tabi bu hiç olmaz demek değil, sayıya dikkat ederken, türlerden birer erkek ayırıp dişilerden en az ikişer tane ayırın. Silikon zehirlenmesini önlemek için tuzu akvaryuma atarak sistemi çalıştırmanız gerekmiyordu. Dışarda tuz ile silmeniz ve bir, iki gün beklemeniz yeterliydi. Şimdi mantık olarak düşününce dış filtreniz içerisindeki malzemeleri bilmiyorum ancak, malzemeler silikonun zararlı etkisini emmiş olabilir. Suyu akvaryumu kurarken değişeceksiniz muhtemelen. Filtreyide bu sırada tamamen temizlemeyi unutmayın.

Kolay gelsin...

3. emmi_06

emmi_06

İsim:
    Özgür ABAY
    Erdal bey,gerekli bilgiyi Temel abi vermiş.
    Besliyeceğiniz balıklara bu akvaryum yeterli olmuyacaktır.Yaşayan kaya ve ahli çok sert balıklardır.
    Akvaryumunuza 2 tür balık eklerseniz,daha idael olacaktır.Akvaryumunuz özel imalat olduğu içinde silikon zehirlenmesi çok küçük ihtimaldir.

Sağlıklı balık beslemeler.

4. erdal_kd

erdal_kd

Teşekkür ederim,bilgileriniz için.
    Gerçekten çok zormuş balıklarla ilgilenmek umarım çok keyifli anılarım olur,balıklarım sağlıklı büyürlerse .
    Saygılar iyi çalışmalar.

Sayfayı Paylaş