1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumum 55 cm hangi filtre uygun olur

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde boom0506 tarafından 7 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Akvaryumumun uzunluğu 55 cm eni 25 cm akvaryumumun iç filtresi bozuldu hangi filtre alsam ihtiyacımı giderir 2 dişi 1 erkek lepistes var. Akvaryumcuya sordum 10 tl lik zayıf gelir 20 tl olanı al dedi,ne yapmalıyım bende bir size danışayım dedim akvaryum resimleri altta.

Ekli Dosyalar:

veysel bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Bence şelale filtre al, ben şelale filtre kullanıyorum 65 litrede. Sobo 607h şelale filtre 20 yada 25 lira civarında daha uygun fiyatlı olanları da var bu tip filtrelerin. Bende ki 600l/s s çeviriyor. Hemde karbon v.b. filtre malzemelerini de bu filtre içinde kullanabilirsin.

H.Kaya.Gemlik. ve Ankaraguclu bunu beğendi.
  3. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Hım akvaryumcuya sordum şelale filtre yok dedi. Nereden alıcağız bulurum bir yerden,bir de ot sorunum var lepistesler bitkileri seviyor benim resimde gördüğünüz gibi 1 tane yapay bitki var onlar idare ederim,büyük dişi 18 gündür yavrulamadı karnı boş neden olabilir.

4. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Batuhan yer neresi senin yok mu? Bulunduğun bölgede başka akvaryumcu.

5. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Yapay bitkiyi cikart ve hemen çöpe yolla.bulunduğun şehir neresi ? Akvaryumcu yoksa netten sipariş ver.

HTC Explorer A310e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

6. murataytenn

murataytenn

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    murat ayten
    Bu işler için en güzel dükkan gittiğidiyor. (Bulunduğum yerde petshop işlerini tekelinde bulunduran bir akvaryumcu var. Her malzemeye fahiş fiyat çekiyor.) Tabıkı alışveriş yapılacak dükkanın yorumlarını değerlendirip seçip yapmakta fayda var.
    Şelale fılitre ışını çözecektır. Kolay gelsin.

Sent from my BlackBerry 9300 using Tapatalk

7. H.Kaya.Gemlik.

H.Kaya.Gemlik.

Yer:
    Gemlik-BURSA
    İsim:
    Hüseyin KAYA
    Batuhan hoş geldin. Diğer kardeşlerimin tavsiye ettiği gibi bende sana şelale filtre diyeceğim. Çevrendeki akvaryumcularda yoksa İnternet üzerinden alabilirsin. İmkanlar elvermiyor dersen de bahsettiğin 10 TL lik filtre ile yola devam. Yapay bitki konusunda bende yapay bitkilere sıcak bakmıyorum ancak, ( Miraç eğer salınım yapmıyorsa, imkanlar canlı bitki alımına elverene kadar dursun diyorum.) Bu arada şunuda belirteyim kumun canlı bitki yetiştirmeye uygun değil. lepistesin karnı boşalmış ise, yavrulama gerçekleşmiş olabilir. Yavrular için bitkinin içini kontrol et, yoksa yenmiş olabilirler yada balığın kabızlık çekiyordu karnı bu yüzden şiş duruyordu. Üzülmene gerek yok, çok kısa sürede onlarca yavruya sahip olursun.

Ankaraguclu bunu beğendi.
  8. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    veysel bunu beğendi.
  9. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Etimesgut 'ta yoksa Batuhan ben Emek'te Musa akvaryum var oradan aldım. Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı binasının arka tarafından tam karşısındaki sokak Emek tarafı. Tek otobüsle gider gelirsin.

10. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Bu ürün işime yarar mı peki?

11. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Yarar yaramaz olur mu hiç. Karbon koyarsın, elyaf koyarsın, zeolit koyarsın yani anlayacağın her türlü filtre malzemesini kullanabilirsin içinde. Bütün cevap yazanlar şelale filtre kullanmanı önermişler dikkat ettiysen.

12. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    bu ürüne birde onlardan mı koyacağız ? kendi içinde çıkmıyomu

13. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Filtre malzemelerini bu filtrenin içine rahatça koyabileceğinden bahsetmek istedim. Gerekli olduğu zaman karbon ve zeolit kullanabilirsin. Ama elyaf alacaksın her halükarda. Ben ilk başta zeolit ve elyaf kullandım bu şekil devam ediyorum. İçinde sadece biobal var bu markanın. İlerledikçe, konuları okudukça sende neyin nerede ve ne zaman gerekli olduğunu kendin çözecek duruma geleceksin.

14. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Tamam bu filtreden çıkar değil mi?

15. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Benim 2 sene önce 65 tane albino lepistesim vardı babam su temizliği yaparken suya çamaşır suyu katmış balıklarda öldü şimdi 3 tane lepistes var bunlara hevesim pek kalmadı akvaryum boş görününce insan kötü oluyor :D :D

16. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Sen akvaryumunu yavas yavas düzenle uygun kosullar saglanirse ben bitki icin desteklerim. Galiba genc bir arkadasimizsin. Zamanla hersey yoluna giren akvaryun sakin olmayi gerektirir üzerinden gereksiz telaşeyi öncelikle atmalısın.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

17. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Tamam. Ne zaman yaparız bu bitki olayını?

18. gokhantiknaz

gokhantiknaz

Yer:
    ANKARA
    İsim:
    Gkohan tiknazoglu
    Balık sayın sıfıra yakın pipo filtre bile yeterli.ama ilerisi için şelale filtre.makul.dolphin h 400 kullanmdım uzun süre.

Filtre malzeöesit konusunda bazı yorumları okudum.Bitkili akvaryumlar da zeolit ve karbon kullanılmaz. Bitkiler için gerekli bakterikeride filtrede tutar bu maddeler. Yetine su çıkış noktasına elyaf altına sünger. Yeterli gelecektir.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

19. boom0506

boom0506

İsim:
    batu han
    Şelale filtrenin içinde vantuz çıkar demi benim akvaryumun suyu biraz az.

20. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Şelale filtre akvaryumun dışına asılır, vantuz olmaz şelale filtrede. Herkes bir şeyler tavsiye ediyor bu tavsiye ettikleri şey nedir? Deyip merak etmiş araştırmışımdır hep. Bu şekil araştırma yaparsan ileride yapmak istediğin konularda daha başarılı olacağından eminim Batuhan.

H.Kaya.Gemlik. ve murat parin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş