1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akvaryum'um alttan su kaçırdı?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde ibrahim alkan tarafından 17 Haziran 2010 başlatılmıştır.

1. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    Selamlar,

Herkesin kandili mübarek olsun öncelikle. Akşam yeni getirdiğim 100*30*35 lik akvaryumum deneme asamasında su kaçırdı önce yavaş sızıntı oldu fark ettim ama 15 sk sonra birden yogun su akışı oldu alt taraftan.Şimdi yapmam gereken alt tarafı sökmem mi dir yoksa üst ünden tekrar 2 kar silikon çekip kurutmak mı daha uygun olur diger yanlardan su kaçırmıyordu ama şimdi tedbiren alt tarafına 5-6cm lik bi cam cekmeyide düşünüyorum muhtemelen esneme gibi bi problem oldu birde silikonum akvaryum silikonu biraz fazla sürmem gerekirse ne gibi bi zarar yapar teş.ederim

2. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Tam olarak anlayamadım ama sanırım alt tabandan su kaçıyor.

Yerinizde olsam riske girmeden taban camını değiştirirdim.

3. Görkem ÇAKIR

Görkem ÇAKIR

İsim:
    Görkem ÇAKIR
    Telaşlanmaya gerek yok. Suyu boşaltın. Kurulayın. Üzerine tekrar silikon çekin bolca. 2-3 gün kurmaya bırakın. Tekrar kaçırırsa söküp tekrar takın bence.

Saygılar...

ibrahim alkan bunu beğendi.
  4. Hasan.Kiskanc

Hasan.Kiskanc

İsim:
    Hasan Kıskanç
    Ben şu şekilde yaparım hep akvaryumu boşaltıp iyie kurumasını bekleyin su sızdırdığını belirlediğiniz yerin silikonunu biraz temizleyin iki taraftanda 5 10 cm fazla temizlemenizde fayda var iyice temizledikten sonra akvaryum silikonunuzu sürün kuruması için 2 3 gün bekleyin sonra kullanıma hazır.

Eğer 2. katı sürerseniz göze hoş gelmeyen görntüler olabilir kalın bir silikon tabakası göze pekte hoş gelmez. Ayrı 2. kat silikonla tekrardan açma yapma riski büyük yani sızıntı devam bile edebilir.

Saygılar geçmiş olsun.

5. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    Herkese teşekkür ederim. Akşam eve gidip yapıyım haberdar ederim sonucu. Teşekkürler yorumlar için...

6. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    İnşallah sorununuz çözülür.Bir gece kötü bir tabloyla uyanmanızı istemem.

7. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    dün akşam 24-30 a kadar silikonlama yaptım iç tarafa tekraa bi kat daha silikon yaptık daha sonra alt tarafına tekrar bi silikon daha sonra içimize sinmedi ve akvaryumun altına köşeleride kaplıyacak şekilde dışarıdan cam silikonlarık o camıda ince bir silikon tabakasıyla dışarıdan silikonladık yalnıs akvaryum cilikonu yetmediği için dışarıdan ince bi şekilde bi seferlik cam silikonu kullandk dışarıdan oldugu için pek bi zarar olmaz die düşündüm inş.ta olmaz akşam deneyemem ama 2 gün falan daha kuruduktan sonra sonucu bildirecegim.

8. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    sonucu bildiriyorum gene olmadı xd

9. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Nereden sızdırıyor tam olarak köşelerden mi. O kadar silikon ile hala sızdırıyorsa sorun sizdedir. :D Aman gelin bir kat daha atın slikondan sonra parmaklarınızla yayın her taraf kapansın iyice kurutun. Ne oldu ki düzelmesi gerekirdi.

10. ibrahim alkan

ibrahim alkan

İsim:
    ibrahim alkan
    yok köşeye yakın bi yerden ama ne biliyim 3 günde kuruttum ama olmadı nasıl bişeyse

11. Erman Pehlivan

Erman Pehlivan

Yer:
    İzmir / Torbalı
    İsim:
    Erman PEHLİVAN
    Boydan boya çatlak olan arka camı slikonladığım olmuştu. İlk denememde damla damla sızdırma sorunu yaşamıştım. Ancak ikinci slikonlayışımda soun kalkmıştı ortadan. Hoş yani kullanmıyorum şu anda o akvaryumu ancak; camcıya götürün akvaryumunuzu, akvaryum slikonu da alın 2 tüp. Camcıya diyin ki bu akvaryumun bütün slikonları sökülüp bununla slikonlanacak. Neyse maliyeti veririm diyin. SOnuçta en fazla size mal olacağı 20 bilemediniz 30 lira. bir metrelik akvaryumu ıskartaya çıkarmaktan iyidir diye düşünüyorum? Tabi karar sizin.

Sayfayı Paylaş