1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumum Büyüyor!!!

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde zahara tarafından 2 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. zahara

zahara

İsim:
    muhammed özdemir
    Merhabalar sevgili portal üyeleri..
    Sarı prenseslerime yeni tank kuruyorum kumu ve kayaları için neler önerirsiniz? Birde bu dere kenarlarında taşlaşmış pancar kökü dedikleri kaya türü şeyler var bunlar hakkında bilgisi olan var mı?

2. ORGO

ORGO

İsim:
    Orhan Özdemir
    Selam,
    Yeni akvaryumun hayırlı olsun Muhammed.Kumun için silis kum önerebilirim,kaya seçimi sana kalmış ama senin yerinde olsam tanburlaşmış kaya türlerinden alır,sarı prenseslerin saklanabilecekleri alanları oluşturmaya bakarım,ama seçim yinede senin.Taşlaşmış pancar kökü derken,pek anlayamadım.Pancarın kökümü taşlaşmış?Konuyu açarsan sevinirim.Ama akvaryuma uyacağını zannetmiyorum,bazı kökler akvaryumda çürüyerek,salınım yaparak balıkların hayatlarını tehlikiye sokabiliyor,bu kökte bunun içine girebilir.İyice araştırmadan sonra uygunsa koymanı tavsiye ederim,yoksa balıkların telef olabilir.

3. SantiMunez

SantiMunez

Yer:
    Samsun
    İsim:
    MUSTAFA CAN ÖMEROĞLU
    Akvaryum ölçüleri neler?

4. zahara

zahara

İsim:
    muhammed özdemir
    Çok teşekkür ederim Orhan.. Taşlaşmış pancar kökü dediğim şeyi bende bilmiyorum aslında onun için sordum dün bi akvaryumcuya gitmiştim güzel gördüm bu ne dedim oda dere kenarından topladığımız zaman içinde taşlaşmış pancar kökü dedi ama senin dediğin riskleri almayı hiç düşünmüyorum vazgeçtim zaten..
    Bu arada yaşıtım bir akvaristle tanıştığıma memnun oldum Orhan:)

ORGO bunu beğendi.
  5. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Ben "taşlaşmış pancar kökü" diye bir şey hiç duymadım. Standart bir arama yaptığımda ise hiç bir şey bulamadım. Bence sen yanlış anlamışsın :)

Öncelikle akvaryum boyutlarını, eldeki materyalları, balık miktarını, balık boyutlarını v.b paylaşman kafamızda akvaryumu görmesek bile canlandırma açısından yararlı olacaktır.

Saygılar.

6. zahara

zahara

İsim:
    muhammed özdemir
    Hasan hocam akvaryum boyutu 65*45*40 7ad sarı prenses ortalama 4-5 cm boyunda yavru aldım büyütüyorum:)
    Elimde iç filtre hava motoru ıstıcı falan mevcut sadece kum ve kaya hakkında görüşleriniz lazım bide dizayn hakkında bilgi verirseniz memnun olurum:)

Sayfayı Paylaş