1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumum, Balıklarım, Yorumlarınız...

Başlığı 'Tanganyika Balıkları Forum' kategorisinde nserhantr tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. nserhantr

nserhantr

İsim:
    Faruk OĞUZHAN
    Merhaba üstadlarım, akvaryumumun ve balıklarımın bir kaç resmini çektim yeni kurdum akvaryumumu yorumlarınızı bekliyorum Resimleri Telefonla çektim çok net değil ama idare eder.

Balıklarım;
    1 erkek 1 Dişi Frontosa
    5 Erkek 1 Dişi black cameron calvus

Akvaryumum 130*60*65 ;

Dişi Frontoza;

Erkek Frontoza, Erkek Calvus;

Dişi ve Erkek Frontoza;

Calvus;

Dişi Calvus; Önde

Calvuslar;

Calvuslar;

Frontosa erkek, arkada calvuslar;

Arkadaşlar balıklarım hakkında yorumlarınızı bekliyorum, calvusları yavru iken almıştık 5 erkek 1 dişi çıktı erkeklerin 2sini verip 2 adet dişi alacağım 13 cmdir erkek calvuslarım... frontosalar birbirine kur yapıyor dişi kendisine taşların altına kumları taşıyarak bir yuva yaptı erkeğin yanında yüzüyor inş yakın zamanda yavru alırım...

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

2. Kubilay*

Kubilay*

Yer:
    Bahçeşehir / İST
    İsim:
    Kubilay Atik
    Balıklarınız çok güzel hayırlı olsun fakat dekoru biraz daha düzeltebilirsiniz.Uzun fosil kayalar oluyor onlardan koyabilirsiniz birde kum çok karmaşık olmuş :)

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tek kelimeyle muhteşem güzel. Özellikle calvuslara bayıldım. Gördüğüm en güzel calvuslar dersem yalan olmaz. Maşallah sağlıkla besleyin ve üretin inşallah. :nazar: Calvuslarda 5 erkek 1 dişi dişi yokluğundan mı ? Aslında frontozanın yanına da dişi lazım 2 adet daha.

4. 1903_33

1903_33

İsim:
    Melih GÜLŞEN
    Faruk abi akvaryumun tek kelime ile muhteşem balıklar çok güzel görünüyorlar.Bir düşüncem var abi biraz daha kaya eklesen güzel olur birde akvaryum kaç litre?

5. nserhantr

nserhantr

İsim:
    Faruk OĞUZHAN
    Güzel Yorumlarınız İçin Çok Teşekkür Ederim..
    Calvusların 5 Erkek 1 Dişi Olmasının Sebebi Calvusları Yavru İken Almıştık Şansımıza Böyle Çıktı 2 erkeğimi verip 2 adet dişi alacağım 3 erkek 3 dişi yapacağım inş... 1-2 Tane daha dişi Frontoza ekleyeceğim..
    Akvaryumum 500 lt. Akvaryumumum son halinin resmini ekliyorum ve Sump sistemininde resmini ekliyorum

6. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Düşüncelerinizi gerçekleştirmeniz yerinde olur. Sump sistemi tatlı suya göre normal ama elyafın su içinde olması pek doğru değil. Sump içinde pek kuleye yer olmadığını gördüm ama yinde sump içinde hiç yere ihtiyaç duymayan sump benzeri sistem eklenebilir. Dilerseniz modeli paylaşırız. Su içindeki elyafın faydası % 60 düşer genelde, düşmek bir yana tuttukları eriyor suya karışıyor tekrar debi gücüyle.

7. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Balıklar çok güzel maşallah.:nazar: Sump kule işi kolay bence de. super:gif Calvusları büyükmü aldınız siz mi büyüttünüz diyecektim mesajın devamında büyülttüğünüzü okudum.Helal sper büyültmüşsünüz.Kolay değil sanırım büyümeleri ?

8. nserhantr

nserhantr

İsim:
    Faruk OĞUZHAN
    Evet Sump sisteminde düzenleme yapacağım sizinde yardımlarınıza ihtiyaç duyacağımdan eminim,
    Calvusları büyütmek gerçekten sabır istiyor yaklaşık 4 senedir bende calvuslar :) bu yüzden erkek dişi ayrımı yapamadım henüz kıyamadım dişi almak için 2 erkeğimi çıkaracağım ama güzel dişi bulamadım piyasada ve üstüne para istiyorlar :)

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Ben de olsam calvuslara kıyamam sizin gibi. Zaten hata olur gerçekten harika görünüyorlar kolay çıkarılabileceklerini sanmıyorum. Takip edip uygun boylarda damızlık dişi bulmak gerek. Veya sipariş olacak sanırım. Fakat çıkarmamanız çok normal.

10. nserhantr

nserhantr

İsim:
    Faruk OĞUZHAN
    Teşekkür ederim yorumunuz mutlu etti beni.
    Sanırım Calvus'larımı veremeyeceğim güzel dişi bulamadım çevredeki tüm akvaryumcuları gezdim hem renklari hem boyları benimkilerine yakın bile değil ama alacağım dişi bu şekilde balıklar rahat edemiyor dişi kabuğa giriyor, erkeklerin 2-3 tanesi birden dişinin arkasından kabuğa girmeye çalışıyor dişide haliyle kaçıyor 4 adet dişi alsam 10 adet calvus olacak akvaryumumda 1 yada 2 tanede frontoza dişi alsam sizce nasıl olur dediğim gibi akvaryum 500 litre çokmu olur balık sayısı?

11. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Bence hiçte çok olmaz sayı olarak. Türlere baktığımızda genelde iki türde ağır tür yani az hareketli bu sizi rahatsız etmiyorsa frontaza ilaveside gayet mantıklı.

12. nserhantr

nserhantr

İsim:
    Faruk OĞUZHAN
    Teşekkür ederim.
    Bir süredir takip ediyorum erkek frontozam hiç kum taşımıyor ama dişi frontozam kumları taşımış sadece kendisinin girebileceği kadar taşın altındaki tüm kumları çekmiş bu işlemi erkeğin yapması gerekmiyormu :)

13. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Genelde erkek hazırlar bölgeyi ve dişiyi o bölgeye çekmeye çalışır. Fakat dişilerde yapabiliyor demeki zaman zaman. Erkek frontaza isteksiz ise zaten sonuç almak kolay değil. Yaşaları kaç bu arada ? Üreme yaşı frontozaların 3 yıl yanılmıyorsam.

14. nserhantr

nserhantr

İsim:
    Faruk OĞUZHAN
    Akvaryumum daha önce bir tanıdığımın evindeydi yaklaşık 1 ay önce bizim eve taşıdık akvaryumu, oradayken frontozalarda yavru almıştı yanılmıyorsam dişi en son 2 ay önce yumurtladı yaşlarını tam bilmiyorum ama erkek frontozam dişi yuvasından dışarı çıkınca dişinin yanına gidiyor yavaşça dokunuyor peşinde geziyor, kur yapıyor erkekde bir sorun olduğunu sanmıyorum ama kum taşımıyor.

Sayfayı Paylaş