1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumum hazır ama camcı normal silikon kullandı, zehiri nasıl kırarım?

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde aytaç70 tarafından 12 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. aytaç70

aytaç70

İsim:
    aytaç
    Sevgili arkadaşlar;
    Akvaryumum hazır fakat bi sıkıntı var. Akvaryumu yapan camcı (arkadaşım) yapımda normal cam silikonu kullandı, pet shop sahibi ise normal silikonun balıkları zehirleyeceğini söyledi...
    Nasıl kırarım bu zehiri? Tuzlu suda bekleteceğim fakat geçmeyebilir dedi pet shopcu. Yardımlarınızı acilen bekliyorum. :(

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Akvaryumum hazır ama camcı normal silikon kullandı, zehiri nasıl kırarım?

Aytaç,kullanılan silikonun üzerinde antibacteriyel yazıyormuydu ?

3. aytaç70

aytaç70

İsim:
    aytaç
    Cevap: Akvaryumum hazır ama camcı normal silikon kullandı, zehiri nasıl kırarım?

Valla abicim hiç dikkat etmedim ama bildiğimiz cam silikonu. Ev pencerelerinde felan kullanılan silikon.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Slikonların çoğu genelde cam için kullanılır.Önemli olan slikon eğer akvaryumda kullanılacaksa özellikle antibacteriyel olmasıdır.Eğer kullandığınız slikon antibacteyiel ise korkmana gerek yok. Camcı arkadaşına bir sor hangi marka slikon kullanmış ve antibakteriyelmiymiş?

5. aytaç70

aytaç70

İsim:
    aytaç

Abi aradım fakat markasını bilmiyor ama bakacak ucuz silikonlardan değil diyor. Orta kararmış,antibakteriyelliği konusunda da bilgisi yok maalesef. Yine toplu balık ölümleriyle karşılaşmak istemiyorum. :(

6. methapor

methapor

İsim:
    Polat

Aytaç arkadaşım ben bu konularda acemiyim fakat bendede arkadaşımda böyle bir olay olmuştu akkvuryumun büyük değilse kaynar suyla soğuyana kadar bekletmişti ve balıklar yaşadı bir problem olmadı ama ben problem olursa üstlenmem sen üstatlara sor tem02.gif

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

İyice kurusun ve kuruduktan sonra normal sofra tuzunu ıslak beze dökerek içten silikonlu bölgeleri iyice sil ve akvaryumu güzelce durulayıp kullanabilirsin. Kurumasını bekle yanlız kurumadıysa.

8. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Temel abi bu dediğin çözüm kesin mi? Ben akvaryum slikonu (antibakteriyel) bulamadım nalburda 1 kaç yere sordum yok normal slikon kullanıp senin söylediğin gibi yapsam olurmu acaba?

9. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Mecbursan yapacak bir şey yok. Eskiden neyle yapardık akvaryumları sanki. Tek yapman gereken iyice kurumasını 3-4 gün beklemek ve tuzla güzelce silmek, yıkamak. Kesin çözüm mü diye soruna cevabım net; Ben yapsaydım evet...Sen yapacağın için ve ben ne yapacağını, nasıl yapacağını göremeyeceğim için kesin değil. :hasta:

Sevgiler...

10. GokhanZeybek

GokhanZeybek

İsim:
    Gokhan Zeybekoğlu

Teşekkür ederim...

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  11. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY

Çok politik bir cevap olmuş Temel Abi yakında mecliste mi göreceğiz ki seni anlamadım gitti. :D :serda:

lordnelsono6, reis ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  12. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Temel abinin herzamanki cevapları bunlar Doğuş.:sar: Bu seçimde aday olmadı ama bidahaki seçimlerde İstanbul 1.nci bölgeden aday olacak.:F Yok yok sanırım parti kurar bu adam.Onu vekillik felan kesmez direk başbakan olur.:D

Aytaç slikonun markasını bilmiyorsan yapacak birşey yok artık. Slikon iyice kuruduktan sonra Temel abinin dediği gibi güzelce tuzla ovala ve kaynar suyla doldır akvaryumunu.Su soğuduktan sonrada güzelce durula ve akvaryumunu kur. EvvelAllah birşey olmaz korkma.

LostRua bunu beğendi.
  13. evren1338

evren1338

İsim:
    evren ılgazlı

Arkadaşlar ben arka fonu normal silikonla yapıştırdım hiç sorun yaşamadım.Sarı prenseslerde test etmedim ama lepisteslere birsey olmuyor.

14. lordnelsono6

lordnelsono6

Yer:
    Avusturya-Klagenfurt(Orta Avrupa:))
    İsim:
    Yunus Emre Tiryaki

Hahaha senin cevapta çok yerinde olmuş ya:D

LostRua bunu beğendi.
  15. oziee61

oziee61

İsim:
    OğuzcanTopaçlıoğlu

Ben tuzlu suda bekletilir diye biliorum ama emin değilim

Sayfayı Paylaş