1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumum için öneri bekliyorum

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde Mehmet Kepme tarafından 16 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme

İsim:
    mehmet kepme
    merhaba 160 lt lik akvaryumumu yenı yaptım.Sarı prenses,yunus,mavi imp ve vatoz beslemeyi düşünüyrum... şu malzemeleri almayı düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum...
    Atman 201F iç filtre
    Rs 200w yada 300w ısıtıcı
    hava motoru->> (karar veremedim henüz)
    kum ->> silis kum beyaz yada kahverengi
    Kaya->>dereden topladım
    lamba (beyaz pembe) düşünüyorum marka belli degıl

bu hobiye yeni basladıgım ıcın tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum önerilerinizi bekliyorum

2. chib0000

chib0000

İsim:
    cem koc
    Cevap: Akvaryumum için öneri bekliyorum

Dostum hayırlı olsun ilk başta tankına gelince besleyeceğin canlılara uygun hacimde bir tank değil bence yunus ve mavi imparator için bu hacim dar ben sana sarı prenses ve Iceman - demasoni öneririm tabi ıceman ve demosoniden birini seçmen kaydıyla beslemeyi düşüdüğün türler yavruyken pek sorun çıkarmaz ama 4-5 ay sonra hacim darlığı baş gösterebilir..filitreye gelecek olursak alabilirsen dış filitre al tabi maddi durum nedir bilmiyorum alamazsanda dışa takılan akvaryuma asılan ufak boyutlu dış filtre mantığına göre çalışan askı filitreler var onlarda bakabilirsin veya şelale filitre oda atman hf 600 veya 800 seni kurtarır ama iç filitre olmaz....

3. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Cem abiye katılıyorum hacim yunus,mavi imparator gibi cichledlere az gelir.Vatoza gelirsek vatozun sarı prenseslerden büyük olması gerek,küçük olursa sarı prenses onları dürteceklerdir.Sarı prenses ve ıceman gayet güzel olacaktır.:ay:

4. Özkan41

Özkan41

İsim:
    Özkan

Arkadaşlarımızın (ve abilerimizin ) dediği gibi hacmin yunus ve mavi imparatora az gelir, iceman düşünebilirsin sarı prensesin yanı ayrıca silis kum kullanan biri olarak söylüyorum ince alcaksan onun ütüne çok ince tabaka mercan kırığı al (aynı renk) çünkü dip çekimi sırasında sıkıntı yaşaya bilirsin,iç filtre konusundada katılıyorum dış filtre,askı fitre veya şelale filtre alabilirsin, İYİ AKVARYUMLAR DİLERİM ....temel2:

Sayfayı Paylaş