1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumum için öneri bekliyorum

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde Mehmet Kepme tarafından 16 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme

İsim:
    mehmet kepme
    Merhaba 160 lt lik akvaryumumu yenı yaptım. Sarı prenses, yunus, mavi imp ve vatoz beslemeyi düşünüyrum. Şu malzemeleri almayı düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum...
    Atman 201F iç filtre
    Rs 200w yada 300w ısıtıcı
    hava motoru->> (karar veremedim henüz)
    kum ->> silis kum beyaz yada kahverengi
    Kaya->>dereden topladım
    lamba (beyaz pembe) düşünüyorum marka belli degıl

Bu hobiye yeni basladıgım ıcın tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum önerilerinizi bekliyorum

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryumum için öneri bekliyorum

İç filtre terine bence dış filtre veya şelale filtre daha iyi olur. Kum olarak slis kum olabilir ancak ince mercan kumu daha şık ve su açısından sağlıklı olur.

Aydınlatma olarak silviana gün ışığı öneririm.

3. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme

İsim:
    mehmet kepme

Anladım usta. Kusura bakma ama iç filtre ile şelale filtre arasındaki fark nedir tam bilmiyorum da? Neden şelale filtre ?

4. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

ic filtre suyun icindedir hava puskurtur ve sunger gozeneklerinde pislikler toplanir selale filtre ise akvaryumun yanina asilarak kulanilir ve suyu surekli devir dayim yapar ve pislikleri sungerde tutar temızlenen su akvaryuma dökulur.cep mesaj...

5. realdead

realdead

İsim:
    Deniz Keskin
    Chiled balıklar kum ile oynamayı cok sever, özellikle bazı türleri bayılır .Bu nedenle Temel abinin önerdiği silis kum cok idealdir, belki negatif yönü su olabilir pisliği cok gösterir . Onun dısında chiled türleri saklanmayı cok sever , ona göre kırık testi vb dekorlar guzel olur.

Tapatalk ile yazılmıştır .

6. The_ReligiouS

The_ReligiouS

İsim:
    Bekir YÜCEL
    Tercihiniz şelale yada saatte 600 litre kapasiteli bir dış filtre olsun. Ciklet için tek tür bakılırsa yeterli ama fazlası zorlama olur. Işıklandırma için gün ışığı yada grolux tercih ediniz.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

7. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme

İsim:
    mehmet kepme

Bugün Atman 201F iç filtre aldım ama yanlıs yapmışım herhalde.
    Bu arada 1 ay içinde kendim dış filtre yapmak istiyorum, kafa motoru ile bu yapacağım sağlıklı olur mu?

8. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

dış filtre almiyacaksan iç filtre kullanmak yerine iç filtrenin kafa motoruyla dis filtre yapmak daha mantikli olur.Portaldaki kendinyap-dıy filtre bölumunu incelemeni tavsiye ederim.cep mesaj...

9. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme

İsim:
    mehmet kepme

İnceliyorum fakat ne kadarlık bir kafa motoru kullanmam gerek bunun cevabını bulamadım yardımcı olurmusunuz?

10. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Saatte 1000/h çeviren bir kafa motoru işini görur.cep mesaj...

11. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme

İsim:
    mehmet kepme

Teşekkür ettim arkadaşlar denicem kendim yapmayı,olmazsa tekrar dış filtre alma konusunda yardımlarınıza başvururum..

12. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

Dış filtrelerin kapasitesi genelde akvaryumun hacminin 3 katı kadar olacak şekilde seçilir. Saatte 500-600 litre su basan bir kafa motoru ile dış filtre yapabilirsiniz.

13. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme

İsim:
    mehmet kepme

Çok büyük bir dış filtre yapmayı düşünmüyorum.önce orta boylu 2.5 litrelik şişe içinde deneyeceğim yetmezse büyütürüm.Bu seçimim uygun olur herhalde

14. Tugrul Akin

Tugrul Akin

İsim:
    Ali Tuğrul Akin

5 litrelik turşu bidonları ile yapan arkadaşlar var. 5 litre filtre malzemelerinin çeşitliliği ve yeterliliği açısından daha sağlıklı olur bence. Ben pimaş borudan yapmıştım.

15. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme

İsim:
    mehmet kepme

Anladım bende bu hafta sonu denemeyi düşünüyorum kaçlık kafa motoru kullanmıştın peki?

16. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN
  17. Mehmet Kepme

Mehmet Kepme

İsim:
    mehmet kepme

Eyvallah turşu bidonundan yada pimaj borudan denicem pimaj yapabilirsem ince uzun olacağı için kapağa gizlemeyi düşünüyorum =)

18. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Görüntü olarak pimaj borusundan daha güzel olur.;)Turşu bidonunun avantajı daha fazla filtre malzemesi koyabilirsin.

Sayfayı Paylaş