1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumum sızdırıyor

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde kingsnake tarafından 23 Aralık 2010 başlatılmıştır.

1. kingsnake

kingsnake

İsim:
    sinan önal
    Sevgili arkadaşlar öncelikle konuyu nereye açacağımı bilemedim yanlış yere açtıysam kusura bakmayım. Benim sorunum akvaryumum yanılmıyorsam üstten 5-10 santim seviyede olmalı çünkü su azalınca kesiliyor günlük ortalama 10-15 damla su akıtıyor olması sanırım çok küçük bir delik var veya slikon arasından kaçırıyor. Benim sorum su seviyesini yarıya düşürüp dört taraftan iç ve dış olmak üzere silikonlamak ama hangi slikonu veya yapıştırıcıyı alacağımı bilemiyorum tavsiyelerinize ihtiyacım var cvp veren herkeze şimdiden teşekkürler

2. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Silikon olarak Sista'nın akvaryum silikonunu kullanabilirsin.

Geçmiş olsun....

3. hasanaytekin

hasanaytekin

İsim:
    Hasan Aytekin
    Anti bakteriyel özellikle ve akvaryum silikonu kullanmalısınız.

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Sinan bey öncelikle akvaryumu ağzına kadar doldurup dıştan güzelce kurulayın.Suyun sızdığı yeri ilk önce tespit etmek lazım.Suyun sızdığı yerde slikon boşluğumu var,camda çatlak yada çapakmı var bulmanız gerek. Eğer camda çatlak söz konusu ise durum ilerde daha tehlikeli bir hal alabilir. Eğer çatlak yada çapaklanma yok ise akvaryumun içinden dışışından,dört bir tarafından slikonlamak gerekli değil. Su nerden sızıyorsa o bölgeye slikon çekmeniz yeterli olacaktır.Slikon olarak sista tavsiye ederim.

5. sconat

sconat

İsim:
    Ozan Sıdal
    Bir keresinde benim akvaryum üst çıtasının arasından buharlaşan su çıta arasından dışa doğru sızmıştı.Böyle bişe olmasın? Sızdırma camdan ise çözümü belli yazılmış zaten.

6. akvarist-58

akvarist-58

İsim:
    Mithat K.
    Bende Marshall'ın bir silikonu var. üzerinde çok yapışkan, uzun ömürlü, antibakteriyel yazıyor.Bu silikonu akvaryumda kullanabilirmiyim?

7. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Antibakteriyel slikonsa sorun yok Mithat bey kullanabilirsiniz.:ay:

8. barisy

barisy

İsim:
    Barış Yıldırım
    Bütün yorumlara katılıyorum ...Niyeyse herkes Sista yı tavsiye ediyor bari bende ondan alıyım(akvaryum yapıcam dasaygılar:gif)

Sayfayı Paylaş