1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumum [ Video ]

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde wizi_emre tarafından 5 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan
    İlk başta söylüyeyim. Video o kadar kaliteli olmadı. Bunun iki nedeni var.

1. Hala makinede acemi olmam ve nerede ne kadar zoom yapmam gerektiğine alışamamış olmam :D
    2. Hd video olarak kaydettiği için 3 dk 617mb oldu. Bunu 10 mbye düşürdüğümden.

Neyse gitgide daha da netleşecek görüntüler olur işallah. Şimdi paylaşayım videoyu

[video=youtube;TkXDwUV1d6o]http://www.youtube.com/watch?v=TkXDwUV1d6o[/video]

kerem11, Heliak ve YIKIKTEMO bunu beğendi.
  2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Cevap: Akvaryumum [ Video ]

Olay budur Emre. Ellerine sağlık güzel akvaryum ve keyif aldığın belli. Başarılarının devamını dilerim.:em:

wizi_emre bunu beğendi.
  3. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Yorumun için çok teşekkür ederim Temel abi. Bu arada hani derler ya bettalar tek başına yaşarlar. Diğer balıklara saldırırlar diye. Bence bunun nedeni küçük litrelerde bakımlarından kaynaklanıyor. Şu an 120 litrelik akvaryumda bulunan bettamın şimdiye kadar hiç diğer balıklara saldırdığını kovaladığını görmedim. Gayet kendi çapında görselliğini sunuyor insanlara.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Bir zamanlar bunu ben de yazmıştım ama baktım birileri her zaman olduğu gibi çok biliyor bıraktım milleti kendi haline. Kesinlikle katılıyorum ve hatta fazla sayıda dişi ile Erkek Betta bir arada yaşayabilir. Tabii pisikopat bir balık değilse.

5. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Abi ben onu denedim, çok sık bitkilendirilmiş akvaryumda. Ta ki erkeklerden birisi diğer erkeği farkedene kadar herşey yolundaydı. Farkettikten sonra kovalayıp kovalayıp tırtıkladı. Sık bitkiler sayesinde bir hafta kaçtı zavallım ama kel aynak gibi kaldı sonunda. Kel aynağı ayırıp bir ekleme daha yaptım. O kaçmak yerine dövüşü seçince bir hafta bir saate düştü. Ben de bu maceradan vazgeçtim.
    Ancak canlı doğuran grubu ile uzun süre besledim ayni akvaryumda. Gerçi hacim 250 lt. di ama şunu gözlemledim ; büyük hacimlerde kendi kendine takılıyor. Kimseyle ne dalaşıyor ne de yaklaşıyor.

6. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Bir aydır arkadaşım dişi betta ile erkek bettayı aynı akvaryumda besliyor. dişi betta eklendiğinde erkeğin hoşuna gittiği o kadar belli oluyor ki. Renkleri bile göz alıcı derecede arttı. Saatlerce oturup karşısında izledim. Ne birbirlerini kovalıyorlar nede saldırıyorlar. Yan yana ahenkle yüzüyorlar.

Bu arada Özgün abi. Temel abimin demek istediği tek erkek ile 3 - 4 dişi gibisinden sanırım :)

7. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner

Doğru söylüyorsun, ben yanlış anlamışım. Ama sizlere bir soru, doğada nasıl yaşıyor bu betalar bir arada ? İşte bunu anlamak için yapmıştım o deneyi, anlayamadım. Sen de yaramı deştin, hadi söyleyin de rahat edeyim :)

8. eshquia

eshquia

İsim:
    Ayhan Balbunar

İyi çekim için kamerayı fazla hızlı hareket ettirmeyin. Hem izlemesi daha rahat olur, hem de kameraya netlik ayarı için yeterli süre verilmiş olur.

Bu arada balıklarınız çok güzel, nazar değmesin. :)

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Maaşallah kıpır kıpır bir akvaryum.Sağlıkla beslersin inşallah balıklarını Emre.:nazar:

10. shadow39

shadow39

İsim:
    Murat Ozsoy

Çok güzel aquarium. Balıklarımız aşağı yukarı aynı.

11. E.Özdemir

E.Özdemir

İsim:
    Egemen Özdemir

Akvaryumunuz çok güzel öncelikle tebrik ederim. 2 erkek betta aynı akvaryumda olmaz. Akvaryumunuz 1000 litre değilse tabiki.
    Betta kendi türlerinin erkeğine agresifdir. Dişisine değil. Bir çok tür ile beslenebilir. Kendinden çok büyük türlerle beslemek strese sokabilir deniyor fakat bence bir sakıncası yok. Ama canlı doğuranlar ile beslenmemeli. Özellikle lepistes gibi süs balıklarıyla. Bunlar renkli ve büyük kuyruklarıyla erkek bettaya kolaylıkla bir erkek betta kuyruğunu anımsatabilir. Tüm sürü balıklarıyla bakılması uygundur diyebilirim(bazı etçil amerikan tetralar bettaları çok rahatsız edebilir). Tabi bazı türler kuyruk tırtıklamayı çok sever. Bettanızın kuyruğunu yerinde bulamayabilirsiniz. Ayrıca bu sürü balıkları çok seri oldukları için yemlemede bettanın yiyip yemediği kontrol edilmelidir. Dişi ile bakılmamasının amacı; erkek betta sürekli çiftleşmek ister. Dişi betta o kadar istekli değildir. Erkek betta çiftleşme öncesinde dişiyi hırpalar çiftleştikten sonra hırpalamayı bırakır. Dişi çiftleşmediği için erkek sürekli hırpalar.
    Doğal ortamları pirinç tarlaları. Piriç tarlalarında çok yoğun su vardır. Su çamur gibidir ve çok yoğun pirinç bitkisi ile doludur. Yani pasif erkek baskın erkekten kolaylıkla kaçabilir.120 litre bir hacimde 1 erkek 4 dişi bakılabilir.
    Saygılarımla

ozgun_cyprus bunu beğendi.
  12. ozgun_cyprus

ozgun_cyprus

Yer:
    KIBRIS
    İsim:
    Özgün Olguner
    YIKIKTEMO bunu beğendi.
  13. wizi_emre

wizi_emre

İsim:
    Emre Soycan

Özgün abi benim betta yumurta baloncukları için yaprak altlarını ve kıyılarını seçiyor. Dişi betta bulur isem Kütahya' da bende 2 tane alacağım. Çünkü erkek çoktan hazır duruma :D

14. kerem11

kerem11

İsim:
    Kerem Ürütürk

Akvaryumun çok hoş Emre Abi. Benim sorum olcak gurami ve (1.11) . saniyedeki balığın cinsi ve türü nedir ?

Sayfayı Paylaş