1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde fth-94 tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Buda benim akvaryumum
    100*40*40 boyutlarında. İçerisinde 10 adet sarı prenses, 4 adet yunus, 2 adette cüce vatoz var.

Video en kısa zamanda gelecek. Şuanda fotoğraf makinası açılmıyor bir sorun var. Çekebildiğim fotoğraflar bunlar.

Olumlu-olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.

2. ozcan13

ozcan13

İsim:
    Özcan Kayahan
    Akvaryumum

Bence mavi ışık hoş durmamış.Hafif beyaz kullansaydın güzel olabilirdi.Ama herkesin bir zevki var. saygılar:gif

3. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumum

Hayırlı olsun Fatih öncelikle. Özcan Bey bence de çok haklı mavi ışık yakışmamış. Dekor hoş görünüyor ve arka fon olmayışı kendini çok belli ediyor. Arka fon eklersen daha güzel olur. Başarılar dilerim.

4. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Akvaryumum

Mrb Fatih kardeşim;

Akvaryumun hayırlı olsun Temel bey ve Özcan Bey gerekeni söylemiş ilave olarak bir kaç şey bende eklemek istiyorum.Kayalar devrilcek gibi duruyor bence kayalardan iki ayrı bölge yapman daha iyi olur çünkü Sarı prenssesler bölgecidir .Kayaları ayırdığında erkek sp'lerin yer kavgası azalacaktır.Böylece yunusların yüzmeleri içinde yer açmış olursun yunuslar geniş yer ararlar yüzmek için.Işık olarak sylvania grolüx gün ışığı kullanabilirsin.Birde akvaryumun köşesinde mangrov kökü görüyorum bence onu çıkarman daha iyi olur,mangrov suyu yumşatır cichlid'ler sert suları severler.

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryumum

Öncelikle hepinize teşekkürler. Mavi ışık sanırım balıkları rahatsız ediyor yada alışamadılar. Işığı yaktığımda hemen kaayarın altındaki gölgelik alanlara saklanıyorlar.

Mangrov kökünü geçen hafta çıkarmıştım. Fotoğraflar eski.( 1-2 haftalık). Kayalar devrilcek gibi duruyorlar ama hepsini kontrol ettim. Yerinden kımıldamıyorlar. Arka fon alıcam alıcam diyorum ama bi türlü akvaryumcuya gitmek nasip olmadı. Ama arka fon yerine mavi bir strafor almayı düşünüyorum. Çünkü akvaryumun arkasında duvar var. Soğuğu engeller bence.

6. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Akvaryumum

Hayırlı olsun yeni akvaryumun Fatih bencede mavi ışık hiç hoş olmamış vde balıkların hepsi mavi ışıktan hoşlanmaz bence düşük wattlı ( daylight ) gün ışığı al derim ;) splerinde güzelmiş. Bol yavrular ;)

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryumum

Teşekkürler önerin için Yavuz. İnşallah bir yavru alabilseydim :)

8. cirol

cirol

Yer:
    Avcılar-İSTANBUL
    İsim:
    İsmail ATEŞ
    Akvaryumum

Fatih kardeşim kayaları ne kadar kontrol etsende sarı pressesler taş ve kayaların altını kazıp yuva yaparlar. Buda belli bir süre sonra kayaların oynamasına neden olur.İlerde kayalardan dolayı balık kaybı yaşamaman ve üzülmemem için söyledim.

9. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK
    Akvaryumum

Arkadaşlarımın söylediği gibi mavi yakışmamış. Çok göz alıyor.

Akvaryumun güzel fakat henüz yeni. Biraz daha zaman geçerse ve dekorda ufak tefek oynamalar yaparsan daha zevkli bir akvaryum olacaktır kardeşim. Balıklarına güzel bak. Umarım en kısa zamanda yavru alırsın...

10. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Akvaryumum

Rica ederim Fatih, ama dediğim ışığı al sarı prensesler çok rahat gözükecektir ;)

11. kaan07

kaan07

İsim:
    Kaan ÖNCÜ
    Akvaryumum

Akvaryuma mavi ışık olmamış ama benim akvaryumda davar mavi ışık sizinki baya mavi çünkü balıklar görünmüyor.Beyaz almanızı öneririm.Akvaryuma daha çok kaya eklerseniz iyi olur.
    saygılar:gif

12. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Akvaryumum

Daha önce başka bir konuda da değinildiği gibi akvaryuma önce kayaların eklenmesi, ardından kumun koyulması her zaman daha faydalıdır. Hatta Tamer Hocamın dediği gibi akvaryum camını bir miktar silikonlamak taşın cama yaptığı baskıyı azaltacaktır.

Sarı prensesleri sarı renkte görmemek eminim seninde hoşuna gitmiyordur Fatih :)

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryumum

Mavi ışık bayağı bir promblem yaratmış :) Zaten ışığı hiç kullanamıyorum. Balıklar alışamadılar. Sağolsun portalımızdan Murat abi grolüx ampul ve duy yollayacak bana. İnşallah kısmetse onu kullanacağım. Dediğiniz gibi mavi ışık sarı prenseslerin rengini belli etmiyor hatta beyaz gibi oluyor :)

Bu arada 1 sp ağzı doldu çooook mutluyum çok :)

14. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN
    Akvaryumum

Fatih, grolüxün bir özelliğide balığın ve dekor malzemelerinin renklerini daha net göreceksin.

15. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryumum

Yanılmıyorsam Volkan abi söylemişti onu. Gelsin hayırlısıyla bakalım abi. Lambayı hiç kullanmıyorum. Açtığımda balıklar kaçışıyor. O yüzden senin ampulu bekliyotrum :)

16. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Akvaryumum

Akvaryumumda bazı değişikler olduğu için güncelleme yapayım dedim.

Öncelikle Temel abimin yollamış olduğu dış filtre akvaryuma eklendi ve iç filtre çıkartıldı.
    Eski sarı prenseslerin sarılığını göremediğim ve balıklarımı rahatsız eden mavi florosan yerine Murat abimin yollamış olduğu grolüx lamba takıldı.
    Arkadaki duvardan gelen soğuğu birazcık olsun engellemek amacıyla mavi strofor yapıştırıldı. Aynı zamanda fon olarak kullanıyorum.
    Tabi ki son olarak sarı prenseslerimden yavru aldım :) super:gif

Yavruların kusturulduğu ilk halleri;

Yavruların 2 haftalık halleri;

17. ozgr

ozgr

İsim:
    özgür durmaz
    Akvaryumum

Maşallah Fatih akvaryumun değişimden sonra çok güzel olmuş naz:

18. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar
    Akvaryumum

Maşallah Fatih çok güzeller. naz: naz:

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Akvaryumum

Süper gelişme göstermişler Fatih kutlarım. Yavru diye başımızın etini yedin al sana yavru . :F

20. turqer

turqer

İsim:
    Türker Sezgin
    Akvaryumum

Maşaallah Fatih naz: Yavrular damızlık olmuş yahu :D

Aman nazar boncuğunu kaldırma :)

Sayfayı Paylaş