1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumum

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde yukselay tarafından 6 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. yukselay

yukselay

İsim:
    Aykut Yüksel
    Uzun aradan sonra internetten okuduğum bilgilere göre akvaryumumu kurdum. İlk kurulumda akvaryumcudan aldığım kökü eklemiştim fakat salınım nedeniyle sanırım suyu zehirledi. 5 balığımı kaybettim. Kökü çıkarıp ilaç tedavisine başlayarak diğer balıklarımı kurtarabildim. Kök yerine şimdilik birkaç ufak kaya ekledim. Kökü ayrı bir suda bekletiyorum.

Ölçüler: 62*38*38
    Canlılar: 6 neon, 5 rasbora, 1e3d plati, 2 çöpçü, 1 vatoz

Ekli Dosyalar:

2. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
    Cevap: Akvaryumum

Aykut bey öncelikle aramıza hoşgeldiniz.

Akvaryumunuz gaye hoş olmuş.Bu güzel kurulumdan ötürü kutlarım sizi.Arka fon akvaryuma ayrıca bir derinlik kazandırmış ve çok hoşuma gitti.Akvaryum,mobilyası ve kapağı ile tam bir bütünlük kazanmış ve oldukça kibar görünüyor.Bitkiler yapaymı gerçekmi tam olarak anlayamadım ama fena görünmüyor.Görüntüyü bozan tek şey,ön camdaki derece.O derecyi yan cama takarsanız daha güzel olur.Ayrıca bu havalarda ısıtıcıya gerek yok.Isıtıcıyı çıkarırsanız görüntü biraz daha güzelleşir.

3. yukselay

yukselay

İsim:
    Aykut Yüksel

Teşekkür ederim. Dereceyi yan tarafa alacağım. Kökün salınımı nedeniyle hastalığı önlemek amacıyla ısıyı 30 dereceye çıkartmak için takmıştım. Bitkiler ipek bitki olduğundan gerçek gibi duruyorlar. Canlı bitkiye şu aşamada cesaret edemedim. Umarım ileride canlı bitkili kurabilirim.

4. BassKiller

BassKiller

İsim:
    mehmet yılmaz

Akvaryum güzel olmuş Arka fon tam aradığım gibi nereden bulabilirim o arka fondan 100*50 boyutlarında olucak...

5. yukselay

yukselay

İsim:
    Aykut Yüksel

Davutpaşa'da Lale Akvaryum'dan almıştım. İstediğiniz ölçüde (genişliği 50 cm. sanırım) kestirebilirsiniz.

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Hayırlı olsun kurulumunuz.

Almış olduğunuz kütük, beslediğiniz türleri zehirlemesinden ziyade suyu aşırı sarartır. Bunu engellemeniz için bir tencerenin içinde bir kaç saat kaynatmanız yeterli olacaktır. Balık kaybınız yeni kurulumdan kaynaklanmış olabilir.

7. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Aykut abi aramıza hoş geldin.Güzel bir akvaryum olmuş.Eline sağlık.

Sayfayı Paylaş