1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumumda ilk balığımı kaybettim

Başlığı 'Canlı Doğuran Portalı' kategorisinde 34yunus tarafından 29 Eylül 2009 başlatılmıştır.

1. 34yunus

34yunus

Evet başlığı doğru okudunuz 4 dişi lepistesimdem sabah bıraktığımda yaşıyor iken akşam geldiğimde akvaryumun köşesinde taşın üstünde buldum ve çok üzgün durumdayım :( nedenini neden olabilir ilk defa başıma geldi yemlerini hiçbir zaman eksik etedim suyu düzenli olarak değiştirdim ve bu balığım en küçük cılız olanıydı. Son günlerde erkek lepistesim bütün dişileri kovalıyoru tabikide bu öleninde acaba bu yüzden olabilirmi yoksa hastalık filan bulaşma ihtimali varmı lütfen yardım edin

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Akvaryumunuzun ilk balığını ne zaman aldınız, hangi boyda aldınız ? Diğer balıklarda sorun yok sadece o mu öldü ? Eğer sorulara evet cevabı var ise ecel kapıya dayanmış olabilir. Kısaca ömürleri göz önüne alınırsa bazen cevabı yaşam sürelerinin kısalığında aramak gerekir.

Sorulara cevabınız nedir ?

3. 34yunus

34yunus

Yaklaşık 2 ayı geçmiştir, diğer balıklarımda kayıbım yok. Balığı incelediğimde kuyruğunun birkısmının gittiğini gördüm. İnşallah eceli geldiğinden ölmüştür. Yoksa hastalık filansa bu aralar boş vaktim olmadığından diğer balıklarımı kaybetme olasılığı çok yüksek...

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Geçmiş olsun üzülmeyin. Benim ki sadece bir ön görü. Bu konuda gerçekten tankın genel durumu önemli. Yoksa belirsiz bir ölümde akvaryuma müdahale etmek yanlış olur. Bu ara gözünüz biraz akvaryumda olacak. Kuyruk kısmındaki kopuklukta yanıltıcı olur çünkü ölmeden önce güçten düşmesi saldırıya maruz bırakır, öldükten sonra ise kolay hedef olmasıyla oluşmuş olabilir. Bugün konulara çok mu düz mantık bakıyorum nedir ? saat:gif

5. Kinglepistes

Kinglepistes

İsim:
    Uğur ZAN

Yunus kardeşim,
    Temel Hocamın tabiriyle olaylara bazen düz mantıkla bakmak gerekir. İki aydan fazla sürede problemsiz olarak yaşayan balıklardan sadece bir tanesi ve en çelimsiz olanı ölmüşse normal karşılanmalıdır. Sonuçta canlılar doğarlar, büyürler, ürerler ve ölürler!
    Şu an yavruluğa ayırdığım abartısız 6 cm boyunda dişi bir lepistes var en az 100-120 yavru vermesini bekliyorum ama bir diğer beklentim de acı gerçek...! Balık gövdesini taşıyamadığından bir haftadır sabit duruyor, neredeyse yem alamaz durumda ve doğum sonrası sıradışı bir kamburluk onu bekliyor. Doğumu tamamlayamama ihtimali bile var. Tabi bu durumda geriye kalanlar tesellimiz olacak.
    Kalan üç balığınıza her zamanki ilginizle bakmaya devam edin, eğer onlardan da kısa sürede kayıp yaşarsanız problem aramaya başlamalısınız.Üzülmeyin ve unutmayın:
    "Her canlı elbet bir gün ölümü tadacaktır...!"

6. figenc

figenc

Doğum sağlıklı sonuçlandı mı? Annenin durumunu merak ettim

7. Emrah Ece

Emrah Ece

Yer:
    İSTANBUL
    İsim:
    emrah ece

Jumbolar genelde doğum sonrasında Abdullah hoca'nın tabiri ile ''Klozetteki parlak ışığa yürürler''

8. figenc

figenc

Gül düşün :cicek:

9. Kinglepistes

Kinglepistes

İsim:
    Uğur ZAN

Figen Hanım,
    Beklediğim kadar yavru vermese de 80'den fazla yavruladı. Beyaz ışığı henüz göremedi ama sanırım yakındır:
    Karnını sırtına yapıştı, iki büklüm dolaşıyor...! kıvır:gif

10. stablizer

stablizer

Tabiri caiz ise namım yürüsün deyip son bir şhow yapıp sahneden çekiliyorlar. :horon:

Sayfayı Paylaş