1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumumda ki Yunus ve Sarı Prenses yavruları kuma sürtünüyor :S

Başlığı 'Malawi Cichlid Forumu' kategorisinde RuFKaD tarafından 25 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. RuFKaD

RuFKaD

Yer:
    BORNOVA_İZMİR
    İsim:
    HARUN KIR
    Çok sık olmamakla beraber gözlemlediğim şey balıklar; akvaryumun bir ucundan diğer ucuna geçiş yaparken orta kısımda, kuma yan dönüp çok seri hızlı bir şekilde değip kaçarcasına gidiyor. yani bunu çok sık yapmıyorlar. çok nadir. mesela bugün 1saat aralıksız kahvemi içerken onları seyrettim bu olay hiç gerçekleşmedi. Yem yemelerinde hiç sıkıntı yok aksine devamlı beni fark ettilermi camın dibine üşüşüyorlar. suyun sıcaklığı 26derece sabit. iç filtre devamlı çalışıyor. hava motoru devamlı çalışıyor. yani bi hastalık olsa bunu devamlı yaparlar diye düşündüm. acaba karakteristik özelliklerinde böyle bişey var mı? bide dikkat ettim kakası çok az çıkmış balık yapıyordu. çok sık karşılaştığım birşey değil ama merak ettim bilenleriniz varsa bilgi almak istiyorum.

TEŞEKKÜRLER

2. ENVER

ENVER

Yer:
    Bursa
    İsim:
    enver GUNTEN
    Harun kardesim benim gozlemim erkek baliklar yapiyor bu soylediklerini disilere kur amacli diye yorumluyorum kendi kendime disilerde bu hareketi yawas yapiyorlarlar bence onlarin kurla alakasi yok sadece kendilerini kasiyorlar diye dusunuyorum

RuFKaD ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  3. TanRulman

TanRulman

Yer:
    Ümraniye
    İsim:
    Kemal TANYILDIZ
    Bende o sekilde düşünüyorum .

4. RuFKaD

RuFKaD

Yer:
    BORNOVA_İZMİR
    İsim:
    HARUN KIR
    arada bir bu çiftleşme öncesi birbirinin etrafında dönüyorlar ya öyle biraz dönüş yapıyorlar, biri diğerini kovalıyor okadar sonra kumu eşelemeye devam ediyorlar. daha ufak oldukları için cinsiyet ayrımı yapamıyorum. bakalım sonuç ilerde daha netleşecek inşallah.

5. zaboo

zaboo

Yer:
    MARMARİS
    İsim:
    karaarslan
    Benim balıklarda sürekli yapıyor.Dişiler yapmaya başladıktan 2 gün sonra ağızları doluyor.erkek yapıp dişiler pas vermez ise agrasifleşiyor..:)

Sayfayı Paylaş