1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumumda yaşayabilecek baliklar

Başlığı 'Tatlı Su Hobiye Başlangıç Portalı' kategorisinde Batuhan Özlü tarafından 11 Haziran 2012 başlatılmıştır.

1. Batuhan Özlü

Batuhan Özlü

İsim:
    Batuhan Özlü
    Ben kendime yeni bir akvaryum aldim akvaryumumun ebatlari 13,5cm-23cm-18cm'dir akvaryumumun içinde doğal deniz taşlari var içinde 2 tane plastik bitki var akvaryumumum içindeki su hazir su olacak çeşme suyu olmayacak akvaryumum n fazla 6l su almaktadir sizce akvaryumumda hangi baliklari bulundurabilirim

not olarak akvaryumumda isitci bulunmamaktadir ve cevabi acele verirseniz sevinirim...

2. Traveler

Traveler

Cevap: Akvaryumumda yaşayabilecek baliklar

Su kapasitesi çok düşükmüş.Aklıma Betta'dan başka bir seçenek gelmiyor.Ufak bir bitkilendirme ile hoş bir akvaryum olabilir.Fakat tabiki de canlı bitki ile :)

3. Batuhan Özlü

Batuhan Özlü

İsim:
    Batuhan Özlü

hmm bettadan başka olmazmı

4. şahin37

şahin37

İsim:
    şahin şahin

Altenatif olarak Japon balığı besleyebilirsiniz.Ancak kapasite çok düşük.

5. Batuhan Özlü

Batuhan Özlü

İsim:
    Batuhan Özlü

Japonlarda çok hassas bir tür büyük bir ihtimal betta gibi gözüküyor ama benim arkadaşım benim akvaryumumun aynısıyla 3ay boyunca Kılıçkuyruk besledi bu yönden kafam karışıyor

6. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

6lt akvaryumda sadece beta beslenir.Japon balığı bile 6lt rahatsız olur.Bence sen akvaryumunu büyüt şöyle 30-40 litrelik bir akvaryum al içinde bol bitkili bir canlıdoğuran akvaryumu yap.Lepistes,kılıç kuyruk,plati.... olsun.:ay:

7. Batuhan Özlü

Batuhan Özlü

İsim:
    Batuhan Özlü

malesef alanım çok kısıtlı ama dediğim gibi arkadaşım benimkinin aynısı ile 3 ay boyunca kılıç kuyruk besledi bunu açıklayabilirmisiniz

8. Yağız

Yağız

İsim:
    yağız

Önemli olan yaşamasımı yoksa size veridiği zevkmi ? bunu açıklayabilmek için önce bu sorunun cevabı gerekli.Kaplumbagalar ölüm fanusunda kedi kopekler 3m karelik kafeslerde japonlar cam fanuslarda hatta betalar şarap kadehlerinde yaşayabiliyorlar.Siz tek göz bir odada hiç çıkmadan ne kadar yaşayabilirseniz onlarda tabiki okadar yaşayabiliyorlar.Japonların suçları biraz dayaklı olmaları betaların suçlarıysa sırt yüzgeçlerindede oksijen alabilmeleri.Yaşamaz değil elbetteki yaşarlar buradaki esas soru ne kadar yaşarlar ? 3 ay yaşattı diyorsunuz 3 ayın sonunda ya öldü yada verildi.verildiyse hayvan kurtuldu demektir öldüyse hatırlatmakta fayda gördüğüm şey kılıç kuyrukların ömrünün 3 ay olmadığı.Akvaryum kurmaktaki amaç canlıları yaşatabilmek değilde su altı dünyasını evin içnde yaşayabilmek olmalı böylece hayvanlar hem doğal ortamlarındaki hareketleri sergileyebilecek hemde günaha girilmemiş olunucaktır.

Saygılar. . . .

9. Batuhan Özlü

Batuhan Özlü

İsim:
    Batuhan Özlü

sonuç olarak ben betadan başka balık besleyemeyecekmiyim

10. penqun

penqun

İsim:
    Haktan KAYACAN

Besleyemezsiniz.Başka bir tür koyarsanız hayvan dayanmaz işkence çeker sizi bir kutuya koysalar kaç gün dayanabilirsiniz?Bu açıdan düşünün:)

11. Batuhan Özlü

Batuhan Özlü

İsim:
    Batuhan Özlü

tamam herkese teşekkür ederim

12. Batuhan Özlü

Batuhan Özlü

İsim:
    Batuhan Özlü

zaten arkadaşlar ortak gidip 250 litrelik aldık