1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumumdan kareler.....

Başlığı 'AP Portal Blog- Üye Tank Tanıtımları' kategorisinde lcturkey tarafından 19 Ocak 2010 başlatılmıştır.

1. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi
    Arkadaşlar merhaba,

Uzun zamandır akvaryumumdan fotoğraf paylaşmamıştım sizlerle.İşte akvaryumun şuandaki hali.....

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Hayırlı olsun yeni mercanların, anemonların, balıkların. Şeker pembe nemoların çok sağlıklı görülüyor. Biliyorsun bende de bir çift var çok sevimli balıktır almana sevindim. Yellow tang yine süper görülüyor. Yeni eklediğin polipler ve leather coraller harika. Baby anemonlarda güzel.

Akvaryum yavaş yavaş değişmeye başlıyor. :basardim: Bu arada cyanobacteriadan eser kalmamış. :basardim:

3. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Teşekkürler temel abi :) Cyanodan kurtulduk sonunda..Şunu anladım suyu dinlendirerek koymak çok önemli dinlendirip koyulan suda problem olmuyor.

4. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Dinlendirmek derken Levent hangi suyu dinlendirmek ?

5. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Osmostan çıkan suyu dinlendirmek anlamında söylemiştim temel abi :)

6. murer

murer Kıdemli Üye

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Murat ERCAN

Levent'ciğim harika görünüyor imrendiyorsunuz beni. naz:

Yayımlayın bakalım böyle güzel kareleri, Allahın izni ile şu ps. bitsin ben sizlere neler yapacağım görün bakalım. :F :F :F

7. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Murat abi tahriklere kapılma , tamam harika akvaryumlar , balıkların renkleri capcanlı , kayaların üstünde ki canlılar falan çok değişik ve enteresan , tankın her yerinde kayaların üstünde bile hareket var diye bambaşka bir dünya diye bitkiliden vazgeçemezsin pardon:gif

Levent hocam akvaryumun gayet güzel olmuş.Tuzlu sudan hiç anlamam ama şu kayaların sağlı sollu tepe halinde dizayn edilmiş görüntüsünede ayrı bir hastayım.Tankta bariz bir tokluk hissi uyandırıyor.Kayaların üstüne yapışan canlılarınız ürüyor mu yoksa hep gidip almak zorundamısınız bilmiyorum ama onlar kayaların üstüne komple yayıldığı zaman ki çıkacak renk cümbüşünü düşünemiyorum.Birde şu dalga motorlarınızı gizleyebilme şansınız olsa varya harika olacak.Bu tip tanklarda görüntüyü bozan tek eleman o..

Elinize sağlık der ve güncel resimleri beklediğimizi belirtmek isterim.. saygılar:gif

8. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Mercanların ve balıkların çok güzel abi. İnşallah istediğin en son noktaya gelirsin bu hobide.

9. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu

Levent hocam Maaşallah akvaryumun ve canlıların on numara. naz:

O yavruluktaki balıkmı hocam ? Yoksa yavrumu aldın balıklardan ? haha:

10. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Arkadaşlar güzel sözleriniz için teşekkürler...

Olcay hocam yavrulukta hırçın tomato var :) Yeni aldığım pembe palyacolara gün yüzü göstermiyordu o yüzden ayırdım akvaryumdan.İnsallah o yavruluk içinde o arkadaki pembe palyacoların yavruları olur :)

11. cimlikaya

cimlikaya

Yer:
    İST.
    İsim:
    Teoman Çimlikaya

Levent ellerine vede sabrına sağlık ,tang'e arasıra muz ver :heyo:

12. myillar

myillar Marmara Tuzlucu Üstad Üye

Yer:
    istanbul-pendik
    İsim:
    Mesut YILLAR

Levent görüntüler çok güzel imreniyoruz ve maşallahı yapıştırıyoruz naz: naz: naz:
    Bakalım bizim tanktada böyle görüntüleri görebilecekmiyiz :heyo:

13. T3kniker

T3kniker

İsim:
    Murat Demirel

Levent Bey harika bir tankınız var. :helalolsun:Maşallah naz:

14. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Hepinize güzel yorumlarınız için teşekkür ediyorum arkadaşlar....Hayat mavide :)

15. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Tesekkur ederim Levent. Mesajin cesme suyunu dinlendirmek seklinde alginabilirdi ve bu yuzden belirtmeni istedim. Iyi fikir olabilir ama nispeten sifirlanmis bir suya katkisinin ne olabilir sen ne dusunuyorsun ?

16. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Temel abi nasıl bir katkısı olur bilmiyorum ama benim gözlemlediğim şu mesela daha önce yaptığım su değişimlerinde osmostan aldığım suyu direk tuz ile karıştırıp tuz eridikten sonra akvaryuma koyuyordum.

Bu defa tuzlusuyu hazırlayıp 7-8 gün beklettikten sonra su değişimi yaptım ve cyano sorunundan hemen kurtulabildim.

17. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    Anladim ilginc bir tespit Levent ancak kurtulmaya calistigin kirmizi yosunun ( bakteri ) yok olma sureci anatomisi olarak ortamdaki besine baglidir. Fosfat ve silikat kurtulmak adina yapilan su degisimleriyle azalmaya baslar. Yani bir anda kaybolmaz. Yaptigin son su degisimleriyle iyiden iyiye besinsiz kalmasiyla yok olus baslar. Senin bu tespitin son su degisimi yaptiginda olumsuzlugun kaybolma donemine denk gelmis olabilir.

Biraz daha gercekci bakalim istersen: Tabi bu konuyla alakali bir deneme yani bilimsel veri yoktur ama fiziki olarak bir gervek var ki kurtulmaya calistigin kirmizi yosunun ( bakteri ) kullandigi besin silikat ve fosfat gibi maddeler su dinlendirme ile sudan ucmaz.

Eger bu mumkun olsaydi bu istenmeyen olusum akvaryumda olusur ve hic bir mudahale yapmadan iki gun icinde yok olurdu. Akvaryum suyundan da ucmasi gerekirdi degil mi ?

18. lcturkey

lcturkey

İsim:
    Levent Cepdibi

Öyle tabi Temel abi ama aklımı karıştıran örnekler var. Mesela buradaki akvaryumcu direk çeşme suyunu dinlendirerek akvaryumuna koyuyor ve hiç cyano filan yok.Bence az da olsa dinlendirmenin etkisi var.Bildiğim kadarı ile klor dinlendirilen suda yavaş yavaş azalıyor.Bu belki silikat ve diğer maddeler içinde olma olasılığı yok mu ?

Sonuçta klor sudan kendiliğinden kaybolabilirse diğer maddeler içinde geçerli olmaz mı bu ?

19. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Levent malesef bu konuda önce şapkamızı önümüze almalıyız. Eğer suyu dinlendirme ile klor gibi fosfat ve silikat uçacak olsa akvaryum içinde oksijen takviyesiyle yine uçması gerekmez mi ?

Öyle olsa sorunlar 2 günde son bulmaz mı ?

Büyük firmalar fosfat reaktörü, fosfat tutucu, silikat tutucu satar mı ? Dinlenen sudan uçan bir süre sonra akvaryumdan da uçar ama nerde ?

Üzgünüm ama senin örneğindeki esnaf Edirne'de ve suyunuz güzelse o sizin şansınız. Biz bu kadar şanslı değiliz. Tabi sizin şansınızın ve ya işi şansa bırakmanız ne kadar gider bilemem.

Çok az bir çeşme suyu kullandın ve cyano gibi bir dostun oldu malesef. Şehir şebeke suları farklı farklı olabilir dediğim gibi ama bu malesef sadece belli bir kesime hitap edebilir ve istisnalar kaideyi bozmaz. olma:gif

20. okan058

okan058

İsim:
    okan sakal
    Kardeşim maşallah çok güzel görünüyor akvaryum başılarının devamını dilerim ...

Sayfayı Paylaş