1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumumun bir kısmını bölebilir miyim? :)

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde grkm tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. grkm

grkm

Sizce tel gibi paslanmayan bir şeyle bölmem mümkün mü akvaryumu mu?

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Birçok yöntem ile akvaryumu bölmek mümkün. Sineklik teli olur bu iş için. DIY bölümünde örnekleri mevcut. Ben akvaryum içine üstten asmalı şeffaf pleksiden bir hazne koydum örnek olarak.

3. Muzikopat

Muzikopat

İsim:
    Hüseyin ÇELİK

Temel hocamın dediği gibi birçok yöntem var akvaryumları kısmen bölmek için. Merak ettim niye böleceksiniz acaba akvaryumu?

4. reis

reis

İsim:
    Olcay Aksu
  5. By_KadircaN

By_KadircaN

İsim:
    Kadircan Kurt

Bende merak ettim acaba akvaryumu neden bölüyorsunuz ? Yavrular içinmi yoksa birlikte yaşamayan türleri beslemek için mi ?

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Mümkündür ama çok sağlıklı olmayacağını düşünüyorum nede olsa plastikten yapılmış bir sineklik ne kadar sağlıklı olur ? Belli bir süre sonra salınım yapacağını düşünüyorum. Buda balıklarınızı öldürecektir. Fikrim bu yanlışsa düzeltiniz...

7. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert

Sineklik telinin salınım yapanı var. Buna şahit oldum. Tuzlu su akvaryumunda ps bir türlü toplamamaya başladı. Nasıl bir kimyasal ise ps resmen durdu. Aramalar sonucunda en son sineklik telini çıkarınca ps devreye geçti.

Tabi bu bütün sinekliklerin kullanılamayacağı anlamına gelmez. Kaliteli ve salınım yapmayanları mevcut. Tabi nasıl anlaşılır orasını bilemiyorum.

8. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Ayrıca sinekliğin dışındaki kablo kanlı plastik oda aslınım yapcaktır ;) Bu yüzden bu bölme işine sıcak bakmıyorum.

9. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Eğer birbiriyle yaşamatacak türler bakmak istiyorsan akvaryumu kumlu camla bölebilirsin eğer yavrulara bakacaksan düz camı öneririm.

10. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Furkanında dediği gibi camla bölebilirsin. Ama cama küçük küçük bir sürü delik açman gerek. Diğer türlü pek sağlıklı olmaz ;)

11. ft25

ft25

İsim:
    Furkan TEMEL

Evet Fatih haklı

12. MenOfWar

MenOfWar

Ben yavrularım için akvaryumun bir kısmını pleski ile bölmek istiyorum, acaba nerde bulabilirim pleskiyi?
    Ayrıca akvaryum içinde kullanacağım pleskinin kalınlığının bir önemi varmı ?

13. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
  14. MenOfWar

MenOfWar

Önerin için teşekkürler, makaledekinin aynısından kendim için yaptım. Ama akvaryumdaki görüntüsü pek hoşuma gitmedi. Pleski ile yapmak istiyorum. Delikler problem olmaz malzemem var delmek için. Sadece pleski bulamıyorum :)

Saygılarımla...

15. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Pleskiyi nereden bulacağın cidden aklıma gelmiyor kafam durmuş durumda :) Diğer abilerim yardımcı olucaktır. ;)

16. volkantr34

volkantr34

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Volkan

Pleksiyi bulamıyorsanız cam kestirebilirsiniz.. 2 taraf arasında sirkülasyon olması gerekiyorsa cam olmaz tabii ki pleksiglasın nerden bulunacağını bilemiyorum Olcay hocam daha iyi bilir.

Birde şunu söylemek istiyorum , düşüncelerinizin temeli ve dayanağı yoksa yanlış düşüncelerle yönlendirmemeye özen gösterirsek daha faydalı oluruz.Pleksiglas suya salınım falan yapmaz.Akvaryumu sağlıklı bir şekilde bölebilirsiniz.Kablo kanalı kullanılarakta araya sineklik çekmek suretiyle akvaryumunu bölen bayağı akvarist var.Tek şikayette göze hoş gözükmemesi o kadar arkadaşlar.

Saygılar

17. DizD@R21

DizD@R21

İsim:
    Semih DALA

Birçok yöntem ile akvaryumu bölmek mümkün. Sineklik teli olur bu iş için. DIY bölümünde örnekleri mevcut. En basit yöntem bu bir pvc atölyesine giderek orda bulunan ustaya ölçüyü vererek hazır alıp akvaryum içersine koyabilirsiniz

18. Lake Tanganyika

Lake Tanganyika

Yer:
    İstanbul/Tepekent
    İsim:
    Yavuz Kaçar

Ben akvaryumuma bölme yaptırdım pimapenciden :D kenarlar pvc + sineklik, sineklik yırtıldığı zaman sinekliği tutan lastiği çıkarıp yeni sineklik teli takabiliryorsunuz bu bana 5 tlye patladı :D :D

Sayfayı Paylaş