1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

akvaryumun camı catlamış

Başlığı 'Kendin Yap Genel Portal' kategorisinde mehmet kara tarafından 6 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. mehmet kara

mehmet kara

İsim:
    mehmet kara
    100x50x40 200 litrelik akvaryumumun arka traftaki canınca incebi catlak var ne içten nede dıştan ele gelmiyor 5 cm uzunlugunda benim fikrim 10x10 iki tane cam kestirip silikonla cama hem içten hemde dıştan yapıştırmak sizce ne yapmalıyım .
    IMAG0487.jpg IMAG0488.jpg adm1c.jpg IMAG0485.jpg

ka2n bunu beğendi.
  2. ka2n

ka2n

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Kaan AYDINOĞLU
    Aynısı bende de vardı, içten ve dıştan cam yaptım. Ama benim çatlak üst camdan 3-4 cm alttaydı yani basınç azdı. Sizin çatlağın üstünde 44cm su olacak, bu da bir hayli basınç demek ve en ufak bir oynamada büyük ihtimal boydan boya çatlayıp tankı patlatacak. Bir camcıya gidip arka camı değiştirirseniz daha sağlıklı olur.
    Ama illa ki onaracağım derseniz 3 parça cam alın. Çatlağın üstüne içten ve dıştan, bir de 2 cm genişliğinde yan cama yapın.

mehmet kara bunu beğendi.
  3. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Merhaba hoş geldiniz:)
    Yama yapmanın garantisi yok iki sefer iş olabilir, bence arka camı komple değiştirmek çok iyi ve sağlam olur...

Ontheway, mehmet kara ve ka2n bunu beğendi.
  4. Ontheway

Ontheway

Yer:
    Kayseri
    İsim:
    Alper ALT
    Hazır içinde birşey yokken camı değiştirin bence. Ilerde akliniz takılı kalır.

Sayfayı Paylaş