1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumun en son hali. :)

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde Toprak Akalın tarafından 9 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın
    Merhaba arkadaşlar, gecenin bu saatinde akvaryuma yem atmaya gittim, akşam unutmuştum. Bir baktım hayat güzel, balıklar sakin bir şekilde yüzüyorken birkaç fotoğraf çekeyim dedim.

Güller ve saç yosunları zıvanadan çıktı, ama ikisi de problem değil. Saç yosununu java moss yerine kullanıyorum, hem yiyorlar hem içinde ürüyorlar. :)

Doğru düzgün hiçbir sitede toplu olarak fotoğraf yükleyemedim. Ben de gele Picasa'ya başvurdum.

https://picasaweb.google.com/111691008123703761295/Akvaryum?authkey=Gv1sRgCICS_bbnlZy0tAE#

2. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Cevap: Akvaryumun en son hali. :)

Toprak iyi dayanıyorsun. O akvaryum bende olsa kafayı yerdim galiba. Zaten biraz saç yosunu oluştu diye tüm bitkileri söktüm. Glossoları attım, yayılmışlardı ama benim dizaynıma uymadı. Sadece rotala ile öyle kaldı akvaryum. 20 kök almıştım. Dün saydığımda 120 kök olmuşlar. Birde pervula buldum. Sadece bu ikisiyle birşey yapmaya çalışacağım. Sende bu arada bir karartma yapsan hergün %10 su değiştirsen. Gübre kullanmasan sadece su değişimiyle gitsen yemi azaltsan kurtulursun bence.

3. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

Vallaha ben saç yosununu "moss yerine mi kullanmaya başlasam acaba" diye düşünmeden edemiyorum. Kes biç doğra su değişimi yap bilmemne sonunda fırlıyorlar bir taraftan. Atsan atılmaz satsan satılmaz yeyin desem yenilmez ne saçma birşey bu yahu.

En iyisi ben tümden kütüğü alıp bir berbere götüreyim. Bi kabasını alsınlar.

4. mangusta

mangusta

Yer:
    Edirne
    İsim:
    fuat boran

Merhaba,
    Saç yosunu yoğun olmasada bendede var karides akvaryumunda ,karidesler yeme alışınca fazla rağbet etmiyorlar ama 2 günlük yemsizlik sonunda hepsini üstünde görüyorum kemirmeye başlıyorlar.

5. Toprak Akalın

Toprak Akalın

Yer:
    MERSİN
    İsim:
    Toprak Akalın

5 gün Ankaradayım söyleyim yem atmasınlar. :D

Sayfayı Paylaş