1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumun genel durumu hakkında yorum

Başlığı 'Hastalık/Parazit Tanı ve Tedavileri' kategorisinde Emre marabaoğlu tarafından 12 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

1. Emre marabaoğlu

Emre marabaoğlu

Yer:
    gebze
    İsim:
    Emre marabaoğlu
    Herkeze merhaba ben birsenedir deniz akvaryumuyla uğraşıyorum elimde tatlı sudan çevirdiğim küçükbir akvaryum var 75x50x50 yeni akvaryum hazırlıyorum şuan ama bazı canlılar diyim isimlerini bilmiyorum çünkü bana pek sağlıklı gelmiyo vede sanki biraz yosunlaşma var gibi bana söylendiği gibi ( kh, calcium, bunlara dikkat ediyorum 10 günde bir 10 litre su deyiştiriyorum ama yinede bazı eksiklerim var gibi ya ışık ya katkılar yada bilmediğim birsürü şey yardımcı olursanız çok sevinirm hiç deyilse yenisi daha sağlıklı kurarım şimdikinin resmi
    20140624_230014.jpg yeni yapında olanın resmi 20140721_205150.jpg

FRK34, veysel ve TencoMelih bunu beğendi.
  2. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Öncelikle hoş geldiniz, aydınlatma, ps vb ile bilgi verirseniz daha net olur. Mesela kullanılan su nedir? Damacana veya ro su mu? Mesela ortada duran mercan güneş mercanı zor bir türsayılır, en azından kayanın dibine doğru az ışık ve orta derecede akıntı alan bir bölgeye koyabilirsiniz.

3. Emre marabaoğlu

Emre marabaoğlu

Yer:
    gebze
    İsim:
    Emre marabaoğlu
    Abi hoşbulduk akvaryumda ps nac 3 var aydınlatma mınjıang mj-lm 142 6 saat yanıyor 1 le 6 arası ayriyetten zetlight zn 1702 gün boyu düşük ışıkta yanıyo su olarak erikli yada nestle kullanıyorum tuz oranım 24 lerde sağ alttaki ilk geldiğinde çiçek gibi açardı şimdi nerdeyse hep kapalı belliki bir eksiyim var

4. Emre marabaoğlu

Emre marabaoğlu

Yer:
    gebze
    İsim:
    Emre marabaoğlu
  5. veysel

veysel

Yer:
    ankara (aydın)
    Sağ alttaki mercan tridacna sıvı besin itiyacı duyar, tridacnalar 4 türü var aydınlatma yeterli geliyorsa büyük boylarda fazla besine gerek yok. Kumdan alıp kayanın üstüne koyun bakalım yeri değişsin durum ne gösterecek. Dİğer mercan için dediğimi uyguladınız mı? Ayrıca test alıp suyunuzu bir test edin bakalım ölçümler nedir görelim. Su değişimleri yapılıyor mu ve nasıl yapılıyor?

6. Emre marabaoğlu

Emre marabaoğlu

Yer:
    gebze
    İsim:
    Emre marabaoğlu
    Hemen kayanın üzerine alıyorum eyer aydınlatma yetersizse kullanmam gereken sıvı besin ney acaba ben her ihtimale karşı alıyim diyer mercanıda soltarafa kayanın altına doğru koydum şimdilik iyi gibi almam gereken test nevar acaba bende kh, calcium ve magnezyum testi var su deyişimi dediğimgibi ongünde bir 10 litre su deyişiyorum

7. harfuzmani

harfuzmani

Yer:
    Bursa
    Emre Bey hoş geldiniz
    Madem yeni kurulum yapacaksınız, eskisinde sıkıntının ne olduğunu aramanın anlamı yok diye görüyorum.İzleyeceğiniz adımları tek tek yazarak ilerlerseniz olası hataları önlemiş, doğal olarak bir sorunla karşılaşmazsınız.

8. Emre marabaoğlu

Emre marabaoğlu

Yer:
    gebze
    İsim:
    Emre marabaoğlu
    Abi öncelikle hoşbulduk ben yeni kurulum yapıyorum evet ama benim bilgi ve ekipman eksiğim var mesela her akvaryuma reaktör gerekirmi uv mutlaka almalımıyım akvaryumdaki canlılar için almam gereken katkılar besinler neler hiçbirini bilmiyorum bu portallar olmasa daha uzun sürede öğrenemiycem belli tecrübe ve bilgilerinize dayanarak yenisini kurmak istiyorum

9. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Öncelikle kurulumunuzun sorunsuz olmasını dilerim.Ben PS ten başlamanızı tavsiye ederim.Nac 3 o akvaryuma ufak,Nac 7 kullanmanızı tavsiye ederim.R/O cihazı edinmelisiniz,damacana su değil R/O cihazı kullanın uzun vadede çok daha ekonomik olacaktır.Besin işine şu anda takılmayın...Ca,Mg,Kh,Nitrit,Nitrat,Amonyak,Ph elinizde bulunması gereken testler...Yeni akvaryumunuzda kayalarınızı kuma enaz temas edecek köprülü bir şekilde dizayn edin ki ölü nokta ve pislik birikimi olmasın...Öncelikle söylemek istediklerim bunlar...Saygılar

10. Emre marabaoğlu

Emre marabaoğlu

Yer:
    gebze
    İsim:
    Emre marabaoğlu
    Abi çok teşekkürler daha çok bilgi daha kolay kurulum demek benim için PS halledilir R/O onuda zaten almayı düşünüyodum damacana sürekli sıkıntı oluyodu onuda hallederim işşallah testlerin bazılaraı yok öncelikle onlaraı edinmeliyim. birde reaktörleri almam gereklimi

11. ogurcay

ogurcay

Yer:
    Kadıköy/İSTANBUL
    İsim:
    Ozan Gürçay
    Şimdi reaktörlük bir işin yok...:)

Emre marabaoğlu bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş