1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumun köşesinde kırık var!!

Başlığı 'Tatlı Su Donanım ve Ekipman Portalı' kategorisinde keremjan tarafından 10 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. keremjan

keremjan

İsim:
    kerem
    Selam arkadaşlar. Bir arkadaştan 120x50x40 boyutlarında bir akvaryum aldım, yanlız alt köşesinde 5-6 mm derinliğinde bir kırık var. tam köşesi. Arkadaş orası kırık olmasına rağmen akvaryumun sağlam olduğunu, su falan akıtmadığını söyledi. Onada güveniyorum ama ileride bir problem yaparmı onu merak ediyorum. Yani sonuçta 250 litre su olacak içinde. Teşekkürler.

2. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    O şekilde akvaryum olmaz hiç güvenli değil. Tam olarak kırığın yeri neresi ? Taban camı ise üstüne taban boyu kadar cam içten ekleyip silikonlayabilirsin. Diğer yerlerdeki tamirler kötü durur ama yine çözümdür kurtarmak için.

3. sezai09

sezai09

İsim:
    sezai aydın
    o şekilde kullanmak hiç güven teşkil etmiyor bence. çatlağın olduğu kısmı silikon ve cam desteğiyle sağlamlaştırmalısın.bu arada yeni akvaryumun hayırlı olsun.

4. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    Bu şekilde bir akvaryum güvenlik açısından büyük tehlike.250 litre ciddi bir hacim ve tam köşede 6 mm derinliğinde bir kırık.Bu ciddi bir sorun.Patlama veya su kaçırma riski yüksek.Arkadaşınıza güveniyorsunuz ancak bunun garantisini nasıl verebiliyor anlamış değilim.Cam desteği ve silikon yardımıyla destek oluşturulabilir.Ancak benim önerim alt tabanda ise taban camının tamamen değiştirilmesi yönünde olacaktır.

YIKIKTEMO bunu beğendi.
  5. lades

lades

İsim:
    Cem Tunç
    Kerem kardeş akvaryumun alt kısmına alüminyum köşebent silikonlarcan güzelce bence hiç birşey olmaz. İç kısımda da yeterince silikon vardır zaten.

6. keremjan

keremjan

İsim:
    kerem
    Resim cektim bir bakin bir zahmet.. bir soru daha var. Bu akvaryumu iki adet ikea malm şifonyerin üzerine koymak istiyorum. (şuan 1 tanesinin üzerinde 120 litrelik akvaryum var) ikisini yanyana koyup üzerinede akvaryumu koymak istiyorum. akvaryumla sifonyer arasına birşey koymalımıyım sizce yoksa koymasamda olur mu? iki şifonyer birlikte 160 cm geniş. Akvaryum 120. şimdi tam ortaya mı koymam gerekli yoksa farketmez mi? bir yardımcı olun bana bir zahmet. Teşekkürler

7. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Akvaryumu her yere koyabilirsin ama tek nokta akvaryumun ağırlığını taşıyacak 4 ayak akvaryuma tam oturmalı akvaryum sehbanın ortasında kalmamalı. Denge noktalarını eşitlersen bir kibrit çöpünde bile 500 kilo taşınabilmektedir.

Akvaryumdaki kırık benimde başıma gelmişti ama bu kırık tam akvaryumda değil gibi alttaki destekte gibi duruyor birşey olağını sanmam ama biliyorsun bu işlerde şaka olmuyor en ufak bir noktadan bile basınç dengesi değişebilir ve çatlama artabilir. O kadarda fazla etkilenecek gibi bir durumu yok bence rahatlıkla kullanabilirsin çünkü içteki cam sağlam sadece dıştaki kayış niyetine yapılmış olanda bir sorun var gibi gözüküyor.

8. keremjan

keremjan

İsim:
    kerem
    neyse arkadaşlar. riske giremedim, sattım akvaryumu. Cevaplarınız için teşekkürler.

9. LostRua

LostRua

Yer:
    Konya
    İsim:
    Doğuş ARISOY
    Hayırlısı olur inşallah sağlıklı mutlu balıkları dilerim.

10. Warden

Warden

İsim:
    Güven Gökdere
    En iyisini yaptınız.Her gece düşünceler içinde uyumak yerine bu yaptığınız mantıklı.

11. engurulu

engurulu

İsim:
    Ahmet YILMAZ
    Arkadaşlar taşıma esnasında çarpmadan dolayı resimlerini eklediğim yerde akvaryumun yan kısmında küçük kırıklar oldu. 4 tarafına 2 cm alüminyumla çerçeve yapsam işimi görürmü? yosa bu camı değiştirmelimiyim. Akvaryum 100*40*50 ölçülerinde. Görüş ve önerilerinizi bekliyorum. 23112013597.jpg 23112013610.jpg 23112013618.jpg

12. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bence bir şey olmaz çatlama yok silikon tutmuş, hasar görmüş yere bas silikonu sonrada alüminyum çerçeve tamamdır, şayet sıkıntı olursa camı o zaman değiştir derim abi ...

engurulu bunu beğendi.
  13. engurulu

engurulu

İsim:
    Ahmet YILMAZ
    Alparslan kardeş öncelikle msj vermiş olduğun vevaptan dolayı teşekkür ediyorum. Bende alüminyumların destek olacağını düşünüyorum büyük ihtimallede camı değiştirmiyeceğim. Peki bu camı değiştirecek olsam sökmesi zormu olur?

14. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Umarım çıkartmazsınız şayet çıkartmak icap ederse ince gitar telini camın arasına sokup yavaş yavaş çekip çıkara bilirsin...

Sayfayı Paylaş