1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Akvaryumun Son Hali

Başlığı 'Tatlı Su Akvaryum Tanıtım Portalı' kategorisinde cengizhan tarafından 1 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. cengizhan

cengizhan

Yer:
    BURSA
    İsim:
    cengizhan atmaca
    370 litrede doğal ortamlarını taklit bu kadar oldu. :) Fotoğraflar için üzgünüm, imkanlar kısıtlı.:)
    01052013845.jpg 01052013848.jpg 01052013850.jpg 01052013852.jpg 01052013853.jpg 01052013855.jpg 01052013845.jpg

H.Kaya.Gemlik. ve Alparslan bunu beğendi.
  2. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Güzel olmuş esrarengiz görünüm balıkların ortamına uymuş,eline emeğine sağlık abi...:)

cengizhan ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  3. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Ortam çok doğal, ama kütükler pek uygun gelmedi bana. Belli ki doğadan almışsınız. Fakat pek kullanıma hazır görünmüyorlar. Kabukları hala duruyor ve tam olarak kuru değil gibiler. Ne gibi işlemlerden geçirdiniz koymadan önce? Yakında pamukçuklanma, çürüme, salınım...vs yapmaları olası.

cengizhan, Ankaraguclu ve H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  4. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Aynen Katılıyorum.

cengizhan ve -doctore- bunu beğendi.
  5. Alparslan

Alparslan

Yer:
    Kartal-İst
    İsim:
    Alparslan İşken
    Bazı ağaç kökleri olur çürümez ama çıkarmak mesele...:)

H.Kaya.Gemlik., cengizhan ve -doctore- bunu beğendi.
  6. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Birçok ağaç kökü olur, olmaz diye bişey yok. Senelerdir akvaryumlarımda doğadan topladığım dal ve kökleri kullanırım. Hatta geçen hafta sonu barajdan bir kök çıkarıp bir arkadaşıma verdim. Sıkıntı şurda ki doğadan aldığımız köklerin belli işlemlerden geçmesi gerekiyor.Yeteri kadar suyun altında kalmışsa son kez fırınlanması veya kaynatılması lazım. Suyun altında değilse ve henüz tam kurumamışsa o kökün işi uzun demektir. Bu akvaryumdakiler sanki bu gruba giriyor. Umarım yanılıyorumdur.

cengizhan bunu beğendi.
  7. cengizhan

cengizhan

Yer:
    BURSA
    İsim:
    cengizhan atmaca
    Merhaba.
    Bu ağacı doğadan aldım. Ağacın çürümüş olduğundan eminim, alırken hiç uğraşmadım kendiliğinden kırılıverdi. Akvaryuma koymadan önce iyice temizleyip suda beklettim. Ne ağacı olduğunu bilmiyorum, dere kenarında büyük bir kütük halindeydi. Uygun parçayı onun üzerinden kırarak aldım, salınım ve pamukçuklanma neden olur? Onu tam bilmiyorum, akvaryumda güzel durur diye aldım attım. Fırınlama işini duymuştum ama, onu nasıl yapacağız bilmiyorum. Böyle durumlarda ne yapmam gerekir, yardımcı olursanız sevinirim. Ağacı çıkarayım mı, ne yapayım?:)

H.Kaya.Gemlik. bunu beğendi.
  8. Ankaraguclu

Ankaraguclu

Yer:
    Ankara
    İsim:
    Miraç küçükerdem
    Cengizhan abi fırına falan gerek yok. İlk olarak ağaç kökünü çıkart ve bir tencerede ağaç ile birlikte su kaynat. Ağaç kaynatmış olduğun suda 2 yada 3 gün kalsın, tertemiz olur. Suya salınım yapmış zaten, hem 2.de fotoğrafta hem de 5.de gördüm.

cengizhan bunu beğendi.
  9. -doctore-

-doctore-

Yer:
    Samsun-BAFRA
    İsim:
    muhammed yıldız
    Ağaç meşeye benziyor. Tam olarak kuru olduğundan eminseniz kaynatmanız veya fırınlamanız gerekiyor. İlk olarak kabuğu soymalısınız. Kabuk çok çabuk çürür ve suyu bozar. Suyun altında yeteri kadar kalmamışsa küf de yapacaktır. Bu durumda kullanılmasının riskli olduğunu düşünüyorum.

cengizhan ve Alparslan bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş