1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
    Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

alıcağım akvaryum uygun olurmu ?

Başlığı 'Akvaryum ve Dekor Yapımı' kategorisinde fth-94 tarafından 15 Ekim 2009 başlatılmıştır.

1. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ
    Merhaba

Aranıza yeni katıldım. Daha önceden 1 m akvaryumda jopan, onları bırakıp lepistes ve 50 cm akvaryumda da ciklet türü balıklar beslemiştim. Şimdi yeniden başlamak istiyorum.
    Hayalimdeki şey şu: 40 cm civarında bir akvaryum alıp 3 dişi 1 erkek lepistes koymak ve bol bol yavru almak istiyorum. Ama canlı bitki istemiyorum. Aslında istiyorum ama bütçem kısıtlı. Fakat akvaryumda lepistesler doğurduğunda yavruların saklanacakları bir yerleri yok. Rafyayı okudum forumda, fakat sağlıklı olmadığını düşünüyorum. Plastik bitki düşünüyordum ama maalesef onda da sorun olur, demişler. Ne yapmam gerek? Akvaryum 40 cm boyunda. Akvaryumcuda bir kampanya başlamış.
    40 cm boyunda bir akvaryum, kum, 4 adet lepistes veya 1 adet japon balığı. Mavi bir kutuda ilaç vardı adını hatırlamıorum. Filtre ama şelale şeklinde. Bunların hepsi 39 TL. Filtre hoşuma gitmedi ama bütçem 50 TL olduğu için yapacak birşey yok. Bir de ısıtıcı vardı; Atman, o da 10 TL idi, yani 49 TL ye hepsi tamamlanıyor. Sizce fiyat uygun mu ? Bence uygun.

Bir de hamile balığın beyaz kaba alınması söylenmiş. Mesela ben balığı aldım, diyelim bir hafta geçti, bunu beyaz kaba koydum, bu kapta filtre ve ısıtıcı yok balık nasıl yaşacak ?

Eğer akvaryumunu bırakacak arkadaş wvarsa benimle iletişime geçebilir mi ? Ücretsiz verecek varsa ben de o parayı bitki ve balıklara harcarım ya da ücretsiz bitki verecek arkadaşlar varsa iletişime geçsinler.
    Yanıtlarınızı bekliyorum.

Dip Not: Mesajınız imla kuralları ve noktalama işaretlerine uygun olarak yönetimce düzeltilmiştir. saygılar:gif

2. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

Bir de İstanbul Avrupa yakasında uygun ve iyi akvaryumcular biliyorsanız yazınız. Tercihen Bahçelievler yakınları.

3. rappier

rappier

İsim:
    Mecit BAĞCI

Fatih kardeşim yapacakların şimdiden hayırlı olsun. 40cm 'lik bir akvaryum için lepistes iyi bir seçim. Kumunda varsa bitkili akvaryum yapmaman için herhangibi bir neden yok. Bitki alacak param yok demişsin. O konuda bu foruma üye arkadaşlardan yardım alabileceğini düşünüyorum. Mesela ben sana şu anda saz verebilirim ilerleyen zamanlarda tankımdaki bitkilerden çıkacak yeni filizlerle yardımcı olurum. Ama öncelikle bitkili akvaryum konusunda biraz bilgi toplamanı öneririm. Taban olsun aydınlatma olsun gerekli ayarlamaları yap sonrasında bitki olayını konuşalım. Ama ne olursa olsun tankına plastik bitki falan sokma.

Bahçelievlere yakın benim bildiğim en büyük akvaryum Davutpaşa'da Lale Akvaryum var. Forum içerisinde adresini bulabilirsin.

4. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

kafamı çok karışık zebra cichlid ' e döndüm buyuk ihtimalle zebra cichlid besleyeceğim 2 anaç 1 erkek almayı düşünüyorum akvaryumuda kendim yapıcağım çok daha uyguna yapıcağımı düşünüyorum kalan paraylada balık vb. şeyler alıcağım :)

5. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

birde canlı bitki olan akvaryumlarda salyangoz gibi canlılar oluyor bunlar bitkidenmşi kaynaklanıyor yoksa istenilerek akvaryuma atılıyor ?

6. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

dediğiniz akvaryumcunun sitesini buldum bayağı buyuk yarın oraya gideceğim bakalım akvaryum fiyatları orada nasıl oradada pahalıysa kendim yapıcağım

7. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

siz cevap veriniz ben yarın sabah 10 da tekrar forumdayın iyi akşamlar . . . :horon: :horon: :horon: :heyo: :helalolsun:

8. YIKIKTEMO

YIKIKTEMO

Yer:
    İstanbul
    İsim:
    Temel Sert
    al1ca1m akvaryum uygun olurmu ?

Ben hazir tam takim promosyonlari hic sevmem. Gordugum kadariyla hazir akvarum promosyonuna artik balikta eklenmis ve tam olmus... Hobiye baslayan yeni arkadaslar bu her seyi icinde akvaryumu satin alir ve tabi promosyona dahil baliklari birakir mi onlarida alir akvaryumu kurar suyu doldurur, baliklari da atti mi icine 2 gun kuyruk sallayan baliklarla keyif yapar. Tabi sonraki gunlerde baliklar olunce ya akvaryum ardiyeye iner yahut hirsli olanlar sebeb arar bu yaziyi okur.

Cep mesaj...

9. fth-94

fth-94

Yer:
    Türkiye
    İsim:
    Fatih BAŞBAĞ

hımm zaten kendim yapmaya karar verdim :)

Sayfayı Paylaş