1. Hoş geldiniz, Akvaryum Portalı ailesine katılım için kendinizi hazır hissediyorsanız üye olun.
  Yardım sayfasından forum kullanım desteği alın.

Alıntı Adresleri

Başlığı 'Tatlısu Genel Konular Portalı' kategorisinde taygun tarafından 22 Kasım 2008 başlatılmıştır.

 1. taygun

  taygun Guest

  Herkese Merhaba,

  Ne yazık ki bu sitede sıkça farkettiğim bir husus var.

  Konuların alıntı olduğunun belirtilmesine yazarlar hevesli değil gibime geldi. Yerli - yabancı başka sitelerden yazılar geliyor. Kaynak belirtilmesi unutuluyor sanırım.

  Bazen de "Alıntıdır" deniyor ama adres belirtilmiyor Unutulmaması gereken bir husus var. Yazı alıntı ise kaynak belirtmek bu işlemin etik kuralıdır. Kitap bile yazılırken alıntı yapılan cümlelerin yaz da paragrafların kaynağı belirtilir.

  Bu konuda herkesin özenli olması gerektiğini düşünüyorum.

  Saygı ve Sevgilerimle
   
 2. YIKIKTEMO

  YIKIKTEMO

  Mesajlar:
  30.098
  Yer:
  İstanbul
  İsim:
  Temel Sert
  Ynt: Alıntı Adresleri

  Tamer Abi,
  Aracılığınızla daha önce tekrarladığım gibi tekrarlamak isterim. Biz forum olarak alıntıya çok sıcak bakmıyoruz. Üyelerimizin bu konuyu dikkate almalarını aracılığınızla bir kez daha belirtmek isterim.
   
 3. atlantis

  atlantis

  Mesajlar:
  306
  Yer:
  İzmir
  İsim:
  Murat Yıldız
  Ynt: Alıntı Adresleri

  Sadece alıntılarda değil,yapılan çevirilerdede kaynak gösterilmeli..Sadece bu sitede değil bir çok sitede neyzaıkki bu sorun var..Ben daha önce defalarca okuduğum bir makaleyi,harfi harfine aynı olacak şekilde veya resimleri bire bir olupta sade türkçeye çe3vrilmiş biçimde aktarılmış,altınada bana aittir izinsiz kullanmayın gibi bir notla görür oldum neyazıkki..Geçenlerde yine bu sitedeki bir paylaşımın altındaki izinsiz kullanmayın ibaresini gördüğümde dayanamamış ve daha önce üyeside olduğum bir yabancı kaynaklı sitede yayınlandığı bilgisinide eklemiştim..Nasıl korsan cd ve dvd lere,korsan müziklere el atılıyorsa,emek hırsızlığı deniliyorsa bu konununda bir farkı yok..Aman dikkat..Emeğe saygı..
   
 4. redrain

  redrain

  Mesajlar:
  9
  Ynt: Alıntı Adresleri

  İnsanların gösterdiği saygı karakterini belli eder.İnsanların karakterini biz sorgulayamayız.Sadece doğrusu nedir onu açıklayıp hatırlatma yapabiliriz.Sözüm kimseye değil yanlış anlaşılmasın.
   

Sayfayı Paylaş